ATP Challenger Tunis 2018: Mergea şi Jebavy îşi încep colaborarea cu o victorie şi vor juca în sferturi.

Credit foto: Facebook Mergenii – Florin Mergea Fans

Florin Mergea şi Roman Jebavy au câştigat primul meci pe care l-au jucat împreună.

În partida contând pentru turul 1 (R16) al turneului ATP Challenger – dotat cu premii în valoare de 75.000 USD + H (ospitalitate) – “Tunis Open”:

Roman Jebavy (Cehia, 58) / Florin Mergea (75) [2] – Pedro Martinez (182) / David Vega Martinez (164) (ambii Spania) 6-2, 6-3 în 59′

Florin şi Roman vor fi recompensaţi cu câte 17 puncte ATP şi vor împărţi un premiu financiar în valoare de 960 USD pentru calificarea în sferturile de finală, unde îi vor avea ca adversari pe Jonathan Eysseric (Franţa, 83) / Joe Salisbury (Marea Britanie, 93).