ATP Indian Wells 2018: Rojer / Tecău ratează şansele din setul 2 şi pierd în optimi.

Slideshow – două imagini din timpul partidei de aseară

După ce au pierdut prima manşă a partidei din optimile de finală (R16) ale probei de dublu la ATP Masters 1000 BNP “Paribas Open”, Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer şi-au creat 3 oportunităţi de a egala scorul când, la 6-5 în manşa a doua, au avut 3 mingi de set pe serviciul adversarilor. Toate anulate de Feliciano şi Marc Lopez, care ulterior au revenit şi în tie-break de la 2-4 şi s-au desprins decisiv de la 5-5.

Feliciano Lopez (26 ATP la dublu) / Marc Lopez (23) (ambii Spania) – Jean-Julien Rojer (Olanda, 10) / Horia Tecău (11) [6] 6-4, 7-6(5)