Nu rata:

ATP ‘s-Hertogenbosch 2018: Marius Copil va începe imediat partida din primul tur. Mai târziu joacă şi la dublu.

În scurt timp va începe partida din primul tur al turneului ATP 250 Series “Libéma Cup”, care se dispută la ‘s-Hertogenbosch, pe iarbă:

Marius Copil (97 ATP) – Aljaz Bedene (Slovenia, 70, clasament maxim: 43 ATP / februarie 2018, 28 de ani)

Palmares direct: 0-3

Credit Info: itftennis.com

Deşi iniţial nu era prezent pe tabloul de dublu, Marius a promovat în calitate de rezervă şi acolo, în echipă cu tânărul lup, Stefanos Tsitsipas.

Ei vor juca astăzi, după odihna cuvenită lui Marius, partida din tur primul tur (16):

Marius Copil (876 ATP la dublu) / Stefanos Tsitsipas (Grecia, 606) – Fabrice Martin (Franţa, 79) / Putav Raja (India, 77)

Deţinătorul titlului, Gilles Müller (Luxemburg) este preznet pe tabloul de simplu, cap de serie 3, la fel cei din proba de dublu Lukasz Kubot  / Marcelo Melo, aceştia fiind capi de serie 1, pe tabloul de dublu.

La sfârşitul ştirii, câştigătorii tuturor ediţiilor “Rosmalen Grass Court Championships”, numele original al turneului, cu Andrei Pavel, finalist în 1999 la simplu şi Horia Tecău cvadruplu campion: 2010 şi 2012 (/ Robert Lindstedt), 2013 (/ Max Mirnyi) şi 2014 (Jean-Julien Rojer) şi finalist în 2011 (/ Lindstedt).

Ordinea de joc – 11.06 – ATP ‘s-Hertogenbosch 2018

Tablourile turneelor ATP

1990 Israel Amos Mansdorf Soviet Union Alexander Volkov 6–3, 7–6
1991 Germany Christian Saceanu Netherlands Michiel Schapers 6–1, 3–6, 7–5
1992 Germany Michael Stich United States Jonathan Stark 6–4, 7–5
1993 France Arnaud Boetsch Australia Wally Masur 3–6, 6–3, 6–3
1994 Netherlands Richard Krajicek Germany Karsten Braasch 6–3, 6–4
1995 Slovakia Karol Kučera Sweden Anders Järryd 7–6(9–7), 7–6(7–4)
1996 United States Richey Reneberg France Stephane Simian 6–4, 6–0
1997 Netherlands Richard Krajicek (2) France Guillaume Raoux 6–4, 7–6(9–7)
1998 Australia Patrick Rafter Czech Republic Martin Damm 7–6(7–2), 6–2
1999 Australia Patrick Rafter (2) Romania Andrei Pavel 3–6, 7–6(9–7), 6–4
2000 Australia Patrick Rafter (3) France Nicolas Escudé 6–1, 6–3
2001 Australia Lleyton Hewitt Argentina Guillermo Cañas 6–3, 6–4
2002 Netherlands Sjeng Schalken France Arnaud Clément 3–6, 6–3, 6–2
2003 Netherlands Sjeng Schalken (2) France Arnaud Clément 6–3, 6–4
2004 France Michaël Llodra Argentina Guillermo Coria 6–3, 6–4
2005 Croatia Mario Ančić France Michaël Llodra 7–5, 6–4
2006 Croatia Mario Ančić (2) Czech Republic Jan Hernych 6–0, 5–7, 7–5
2007 Croatia Ivan Ljubičić Netherlands Peter Wessels 7–6, 4–6, 7–6
2008 Spain David Ferrer France Marc Gicquel 6–4, 6–2
2009 Germany Benjamin Becker Netherlands Raemon Sluiter 7–5, 6–3
2010 Ukraine Sergiy Stakhovsky Serbia Janko Tipsarević 6–3, 6–0
2011 Russia Dmitry Tursunov Croatia Ivan Dodig 6–3, 6–2
2012 Spain David Ferrer (2) Germany Philipp Petzschner 6–3, 6–4
2013 France Nicolas Mahut Switzerland Stanislas Wawrinka 6–3, 6–4
2014 Spain Roberto Bautista Agut Germany Benjamin Becker 2–6, 7–6(7–2), 6–4
2015 France Nicolas Mahut (2) Belgium David Goffin 7–6(7–1), 6–1
2016 France Nicolas Mahut (3) Luxembourg Gilles Müller 6–4, 6–4
2017 Luxembourg Gilles Müller Croatia Ivo Karlović 7–6(7–5), 7–6(7–4)

*

1990 Switzerland Jakob Hlasek
Germany Michael Stich
United States Jim Grabb
United States Patrick McEnroe
7–6, 6–3
1991 Netherlands Hendrik Jan Davids
Netherlands Paul Haarhuis
Netherlands Richard Krajicek
Netherlands Jan Siemerink
6–3, 7–6
1992 United States Jim Grabb
United States Richey Reneberg
United States John McEnroe
Germany Michael Stich
6–4, 6–7, 6–4
1993 United States Patrick McEnroe
United States Jonathan Stark
South Africa David Adams
Russia Andrei Olhovskiy
7–6, 1–6, 6–4
1994 Netherlands Stephen Noteboom
Netherlands Fernon Wibier
Italy Diego Nargiso
Sweden Peter Nyborg
6–3, 1–6, 7–6
1995 Netherlands Richard Krajicek
Netherlands Jan Siemerink
Netherlands Hendrik Jan Davids
Russia Andrei Olhovskiy
7–5, 6–3
1996 Australia Paul Kilderry
Czech Republic Pavel Vízner
Sweden Anders Järryd
Canada Daniel Nestor
7–5, 6–3
1997 Netherlands Jacco Eltingh
Netherlands Paul Haarhuis
United States Trevor Kronemann
Australia David Macpherson
6–4, 7–5
1998 France Guillaume Raoux
Netherlands Jan Siemerink
Australia Joshua Eagle
Australia Andrew Florent
6–3, 3–6, 6–1
1999 Nu s-a disputat din cauza ploii
2000 Czech Republic Martin Damm
Czech Republic Cyril Suk
Netherlands Paul Haarhuis
Australia Sandon Stolle
6–4, 6–7, 7–6
2001 Netherlands Paul Haarhuis
Netherlands Sjeng Schalken
Czech Republic Martin Damm
Czech Republic Cyril Suk
6–4, 6–4
2002 Czech Republic Martin Damm (2)
Czech Republic Cyril Suk (2)
Netherlands Paul Haarhuis
United States Brian MacPhie
7–6, 6–7, 6–4
2003 Czech Republic Martin Damm (3)
Czech Republic Cyril Suk (3)
United States Donald Johnson
India Leander Paes
7–5, 7–6
2004 Czech Republic Martin Damm (4)
Czech Republic Cyril Suk (4)
Germany Lars Burgsmüller
Czech Republic Jan Vacek
6–3, 6–7, 6–3
2005 Czech Republic Cyril Suk (5)
Czech Republic Pavel Vízner (2)
Czech Republic Tomáš Cibulec
Czech Republic Leoš Friedl
6–3, 6–4
2006 Czech Republic Martin Damm (5)
India Leander Paes
France Arnaud Clément
South Africa Chris Haggard
6–1, 7–6
2007 South Africa Jeff Coetzee
Netherlands Rogier Wassen
Czech Republic Martin Damm
India Leander Paes
3–6, 7–6, [12–10]
2008 Croatia Mario Ančić (3)
Austria Jürgen Melzer
India Mahesh Bhupathi
India Leander Paes
7–6(7–5), 6–3
2009 South Africa Wesley Moodie
Belgium Dick Norman
Sweden Johan Brunström
Netherlands Antilles Jean-Julien Rojer
7–6(7–3), 6–7(8–10), [10–5]
2010 Sweden Robert Lindstedt
Romania Horia Tecău
Czech Republic Lukáš Dlouhý
India Leander Paes
1–6, 7–5, [10–7]
2011 Italy Daniele Bracciali
Czech Republic František Čermák
Sweden Robert Lindstedt
Romania Horia Tecău
6–3, 2–6, [10–8]
2012 Sweden Robert Lindstedt (2)
Romania Horia Tecău (2)
Colombia Juan Sebastián Cabal
Russia Dmitry Tursunov
6–3, 7–6(7–1)
2013 Belarus Max Mirnyi
Romania Horia Tecău (3)
Germany Andre Begemann
Germany Martin Emmrich
6–3, 7–6(7–4)
2014 Netherlands Jean-Julien Rojer
Romania Horia Tecău (4)
Mexico Santiago González
United States Scott Lipsky
6–3, 7–6(7–3)
2015 Croatia Ivo Karlović
Poland Łukasz Kubot
France Pierre-Hugues Herbert
France Nicolas Mahut
6–2, 7–6(11–9)
2016 Croatia Mate Pavić
New Zealand Michael Venus
United Kingdom Dominic Inglot
South Africa Raven Klaasen
3–6, 6–3, [11–9]
2017 Poland Łukasz Kubot
Brazil Marcelo Melo
South Africa Raven Klaasen
United States Rajeev Ram
6–3, 6–4

ComenteazĂ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com