ATP Winston-Salem 2017: Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer şi-au eclipsat adversarii şi vor juca în sferturi.

Turneul ATP 250 Series “Winston-Salem Open” a început sub semnul eclipsei de soare care a fost vizibilă ieri în anumite părţi din SUA, prilej pentru organizatori de a conecta cele două evenimente (foto & video la sfârşitul ştirii).

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer, reveniţi în top 10 – pe locul 9 (un progres de două locuri) – al clasamentului perechilor de dublu dat publicităţii ieri, după sfertul de finală de la ATP Masters 1000 Cincinnati au debutat cu o victorie:

Jean-Julien Rojer (Olanda, 29) / Horia Tecău (28) [2] – Dominic Inglot (Marea Britanie, 52) / Daniel Nestor (Canada, 42) 6-3, 6-4

Partida a durat 1h6′.
Câte un break în fiecare set – în jocurile 2, respectiv 7 – le-au asigurat victoria capilor de serie 2, care au avut şi două oportunităţi ratate să închidă meciul mai devreme, la 5-3 pe serviciul adversarilor.

Ei au acumulat 45 de puncte ATP şi un premiu finanicar în valoare de 5.970 USD şi vor juca în sferturi cu învingătorii din partida Marcus Daniell / Nicholas Monroe – Andre Sa / Michael Venus, care se joacă astăzi.