Nu rata:

Fed Cup 2019. Grupa Mondială II: Ordinea disputării partidelor.

Canada
Credit Foto: fedcup.com

La acest sfârşit de săptămână – 9-10 februarie – în afara partidelor din turul 1 (sferturi de finală) – Cehia – România şi celelalte trei – al Grupei Mondiale, se vor disputa şi cele 4 întâlniri din Grupa Mondială II.

ELVEŢIA [1] – ITALIA

Palmares direct: 1-0

Swiss Tennis Arena, Biel – hard, teren acoperit

ELVEŢIA: Belinda Bencic (45 WTA la simplu, 237 WTA la dublu), Stefanie Vögele (84, – ), Viktorija Golubic (101, 154), Timea Bacsinszky (111, 115), Jil Teichman (155. 253) – căpitan nejucător: Heinz Günthardt

IITALIA: Camila Giorgi (28, -), Sara Errani (124, 215), Martina Trevisan (166, 450), Jasmine Paolini (208, 625), Deborah Chiesa (281, 484) – căpitan nejucător: Tathiana Garbin

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 14.00 şi Duminică la ora 13.00.

*

LETONIA – SLOVACIA [3]

Palmares direct: 0-0

Arena Riga – hard, teren acoperit

LETONIA: Anastasija Sevastova (12, 63), Jelena Ostapenko (22, 37), Diana Marcinkevica (227, 226), Daniela Vismane (645, -), Patricja Spaka (-, -) – căpitan nejucător: Matej Liptak

SLOVACIA: Dominika Cibulkova (30, -), Viktoria Kuzmova (46, 94), Anna Karolina Schmiedlova (61, -), Magdalena Rybarikova (69, 175), Rebecca Sramkova (188, -) – căpitan nejucător: Adrians Zguns

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 16.00 şi Duminică la ora 14.00.

*

JAPONIA [4] – SPANIA

Palmares direct: 0-2

Kita-Kyushu Sogo Gymnastic Hall – hard, teren acoperit

JAPONIA: Misaki Doi (121, 120), Nao Hibino (123, 67), Kurumi Nara (156, 538), Miyu Kato (397, 47), Makoto Ninomiya (575, 23) – căpitan nejucător: Toshihisa Tsuchihashi

SPANIA: Sara Sorribes Tormo (78, 74), Aliona Bolsova Zadoinov (152, 380), Georgina Garcia-Perez (161, 95), Silvia Soler-Espinosa (190, 197), Maria Jose Martinez Sanchez (-, 16) – căpitan nejucător: Anabel Medina Garrigues

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 6.00 AM şi Duminică la ora 5.00 AM.

*

OLANDA – CANADA

Palmares direct: 3-3

Maaspoort Sports & Events, ‘s-Hertogenbosch – hard, teren acoperit

OLANDA: Arantxa Rus (129, 151), Richel Hogenkamp (150, 939), Bibiane Schoofs (162, 141), Demi Schuurs (-, 7) – căpitan nejucător: Paul Haarhuis

CANADA: Bianca Andreescu (70, 527), Rebecca Marino (209, 520), Françoise Abanda (223, -), Gabriela Dabrowski (445, 10) – căpitan nejucător: Heidi El Tabakh

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 14.00 şi Duminică la ora 13.00.

ComenteazĂ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com