Nu rata:

ITF W100+H Dubai 2019: Nicoleta Dascălu şi Miriam Bulgaru sunt prezente pe tabloul calificărilor, care a fost tras la sorţi

Nicoleta, la Dubai, unde şi-a petrecut ziua onomastică
videoclip de la antrenament, la sfârşitul ştirii
Credit Foto: Instagram Timmy_Superstar

Imagini de la tragerea la sorţi
Credit foto: @alhabtoortennis

Săptămâna viitoare se dispută pe hard în aer liber, la Dubai, turneul ITF W100+H (premii în valoare de 100.000 USD plus ospitalitate) “Al Habtoor Tennis Challenge”.

Turneul este la cea de-a 21-a ediţie. Finalele de până acum, la sfârşitul ştirii, cu Alexandra Dulgheru, campioană la simplu în 2014, Mihaela Buzărnescu / Alena Fomina şi Monica Niculescu / Marina Erakovic, campioane la dublu în 2017, respectiv 2007 şi Alexandra Dulgheru / Akgul Amanmuradova, vicecampioane în 2011.

Tabloul calificărilor – compus din 16 jucătoare, după două runde, 8 dintre ele urmând să se califice pe tabloul principal – a fost tras la sorţi, două jucătoare românce fiind prezente. Ele vor disputa în primul tur partidele:

Nicoleta Dascălu (284 WTA, 277 WTA / iulie 2016, 23 de ani) [14]Vivian Heisen (Germania, 460, clasament maxim: 328 WTA / octombrie 2017, 25 de ani)

Palmares direct: 1-0

Credit Info: itftennis.com

Învingătoarea va juca pentru un loc pe tabloul principal cu cea din partida: Valentyna Ivakhnenko (Rusia, 240) [7] – Junri Namigata (Japonia, 344)

Miriam Bulgaru (374, clasament maxim: 360 WTA / octombrie 2019, 19 ani) – Chloé Paquet (Franţa, 170, clasament maxim: 140 WTA / iulie 2019, 25 de ani) [3]

Învingătoarea va juca pentru un loc pe tabloul principal cu cea din partida: Shatoo Mohamad (SUA, 1034) [WC] – Eleonoara Molinaro (Luxemburg, 282) [13]

Tabloul calificărilor ITF W100+H Dubai

*

2018 China Peng Shuai Slovakia Viktória Kužmová 6–3, 6–0
2017 Switzerland Belinda Bencic Croatia Ajla Tomljanović 6–4, 0–0 ret.
2016 Chinese Taipei Hsieh Su-wei Russia Natalia Vikhlyantseva 6–2, 6–2
2015 Turkey Çağla Büyükakçay Czech Republic Klára Koukalová 6–7(4–7), 6–4, 6–4
2014 Romania Alexandra Dulgheru Japan Kimiko Date-Krumm 6–3, 6–4
2013 Slovakia Jana Čepelová Italy Maria Elena Camerin 6–1, 6–2
2012 Japan Kimiko Date-Krumm Kazakhstan Yulia Putintseva 6–1, 3–6, 6–4
2011 Thailand Noppawan Lertcheewakarn France Kristina Mladenovic 7–5, 6–4
2010 India Sania Mirza Serbia Bojana Jovanovski 4–6, 6–3, 6–0
2009 Russia Regina Kulikova Czech Republic Sandra Záhlavová 7–6(8–6), 6–3
2008 Russia Vitalia Diatchenko Poland Urszula Radwańska 7–5, 2–6, 7–5
2007 Russia Maria Kirilenko Russia Evgeniya Rodina 7–5, 6–2
2006 Ukraine Kateryna Bondarenko Belarus Ekaterina Dzehalevich 6–1, 6–3
2005 France Marion Bartoli Estonia Kaia Kanepi 6–2, 6–0
2004 Not held
2003 Serbia and Montenegro Jelena Janković Slovakia Henrieta Nagyová 6–2, 7–5
2002 Indonesia Angelique Widjaja Japan Shinobu Asagoe 7–5, 6–2
2001 Greece Eleni Daniilidou Hungary Anikó Kapros 6–4, 6–4
2000 Czech Republic Adriana Gerši Italy Tathiana Garbin 6–4, 6–3
1999 Slovenia Katarina Srebotnik Luxembourg Anne Kremer 6–1, 6–1
1998 Hungary Kira Nagy Kazakhstan Irina Selyutina 6–4, 6–1

*

2018 Russia Alena Fomina
Russia Valentina Ivakhnenko
Hungary Réka Luca Jani
Sweden Cornelia Lister
7–5, 6–2
2017 Romania Mihaela Buzărnescu
Russia Alena Fomina
Netherlands Lesley Kerkhove
Belarus Lidziya Marozava
6–4, 6–3
2016 Luxembourg Mandy Minella
Serbia Nina Stojanović
Chinese Taipei Hsieh Su-wei
Russia Valeria Savinykh
6–3, 3–6, [10–4]
2015 Turkey Çağla Büyükakçay
Greece Maria Sakkari
Belgium Elise Mertens
Turkey İpek Soylu
7–6(8–6), 6–4
2014 Russia Vitalia Diatchenko
Russia Alexandra Panova
Ukraine Lyudmyla Kichenok
Ukraine Olga Savchuk
3–6, 6–2, [10–4]
2013 Russia Vitalia Diatchenko
Ukraine Olga Savchuk
Ukraine Lyudmyla Kichenok
Ukraine Nadiia Kichenok
7–5, 6–1
2012 Italy Maria Elena Camerin
Russia Vera Dushevina
Czech Republic Eva Hrdinová
Czech Republic Karolína Plíšková
7–5, 6–3
2011 Russia Nina Bratchikova
Croatia Darija Jurak
Uzbekistan Akgul Amanmuradova
Romania Alexandra Dulgheru
6–4, 3–6, [10–6]
2010 Germany Julia Görges
Croatia Petra Martić
India Sania Mirza
Czech Republic Vladimíra Uhlířová
6–4, 7–6(9–7)
2009 Germany Julia Görges
Georgia (country) Oksana Kalashnikova
Czech Republic Vladimíra Uhlířová
Czech Republic Renata Voráčová
4–6, 6–2, [10–8]
2008 France Irena Pavlovic
Slovenia Maša Zec Peškirič
Russia Elena Chalova
Russia Valeria Savinykh
7–6(8–6), 3–6, [10–3]
2007 New Zealand Marina Erakovic
Romania Monica Niculescu
Ukraine Yuliana Fedak
Russia Anna Lapushchenkova
7–6(7–1), 6–4
2006 Bosnia and Herzegovina Mervana Jugić-Salkić
Croatia Jelena Kostanić
Ukraine Kateryna Bondarenko
Ukraine Valeria Bondarenko
6–3, 6–0
2005 Czech Republic Gabriela Navrátilová
Czech Republic Hana Šromová
Russia Ekaterina Makarova
Russia Olga Panova
7–5, 6–4
2004 Not held
2003 Hungary Zsófia Gubacsi
Hungary Kira Nagy
Italy Flavia Pennetta
Italy Adriana Serra Zanetti
2–6, 6–2, 6–2
2002 Germany Kirstin Freye
Netherlands Seda Noorlander
Morocco Bahia Mouhtassine
Indonesia Angelique Widjaja
6–2, 6–4
2001 Belgium Laurence Courtois
Netherlands Seda Noorlander
France Caroline Dhenin
Hungary Katalin Marosi-Aracama
6–3, 6–0
2000 Italy Tathiana Garbin
Hungary Katalin Marosi-Aracama
Germany Angelika Bachmann
Slovenia Tina Križan
7–6(7–5), 6–3
1999 Sweden Åsa Carlsson
Belgium Laurence Courtois
Italy Laura Golarsa
Kazakhstan Irina Selyutina
6–3, 6–7(5–7), 6–0
1998 Indonesia Wynne Prakusya
Thailand Benjamas Sangaram
Hungary Petra Gáspár
Czech Republic Ludmila Varmužová
7–6(7–1), 1–6, 6–3

Credit Info: wikipedia.org

ComenteazĂ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com