Nu rata:

REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 11 – 17 ianuarie 2016

ATP

Doha (1.189.605 USD)
DUBLU
F
Jamie MURRAY (GBR, 7) / Bruno SOARES (BRA, 22) – Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] 6-3, 7-6(6)
SF: Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] – Thomaz BELUCCI (BRA, 150)/ Leonardo MAYER (ARG, 86) 7-6(8), 6-4
QF: Rohan BOPANNA
(IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] – Sam GROTH (AUS, 128) / John PEERS (AUS, 8) 6-2, 6-4
R16: Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] Dennis ISTOMIN (UZB, 88) / Henri KONTINEN (FIN, 30) 6-7(2), 6-3, [10-8]
Matt REID  (AUS, 155)/ Jordan THOMPSON (AUS, 220) – Jean-Julien ROJER (3) / Horia TECĂU (2) [1] 4-6, 7-6(9), [10-4]


WTA

Sydney (885.500 USD)
SF: Svetlana KUZNETSOVA (25) – Simona HALEP (2) [1] 7-6(5), 4-6, 6-3
QF: Simona HALEP (2) [1] – Karolina PLISKOVA (CZE, 11) 6-4, 7-5
R16: Simona HALEP (2) [1] – Caroline GARCIA (FRA, 34) 6-4, 2-6, 6-1
R30: Simona HALEP (2) [1] BYE

DUBLU
SF:
Martina HINGIS (SUI, 2) / Sania MIRZA (IND, 1) [1] – Raluca OLARU (54) / Yaroslava SHVEDOVA (KAZ, 6) 4-6, 6-3, [10-8]
QF: Raluca OLARU (54) / Yaroslava SHVEDOVA (KAZ, 6) – Timea BABOS (HUN. 11) / Katarina SREBOTNIK (SLO, 15) [4] 6-3, 6-2
R16: Raluca OLARU (54) / Yaroslava SHVEDOVA (KAZ, 6) – Lara ARRUABARRENA (SPA, 33) / Andreja KLEPAC (SLO, 23) 6-3, 6-2

Hobart (426.750 USD)
R16: Heather WATSON (53)
Monica NICULESCU (38) [4] 6-7(3), 6-2, 7-6(3)
R32: Monica NICULESCU (38) [4] – Christina McHALE (66) 7-5, 7-5

DUBLU
R16:
Kiki BERTENS (NED, 39) / Johanna LARSSON ( SWE, 36) [2] – Chia-Juang CHUANG (TPE, 44) / Alexandra DULGHERU  (326) 6-1, 6-3

 

 

AATP CHALLENGER

 

ITF PRO – Feminin

Daytona Beach (25.000 USD)
R16: Elitsa KOSTOVA (BUL, 248)Alexandra CADANŢU (236) [8] 6-3, 6-1
R32: Alexandra CADANŢU (236) [8] – Ellie HALBAUER (USA, 476) [Q] 6-4, 7-5

Q2: Anastasia Evgenyevna NEFEDOVA (RUS, 826) – Gabriela RUSE (559) 6-2, 3-6, 6-2
Q1: Gabriela RUSE (559) – Veronica M. CORNING (USA) 6-1, 6-2
Sofia KENIN (USA) – Irina FETECĂU (619) 6-7(5), 6-4, 6-1
Meible CHI (USA, 624) – Ana-Maria NIŢESCU (1285) 6-4, 6-1

DUBLU
QF:
Natela DZALAMIDZE (RUS) / Veronika KUDERMETOVA (RUS) [4]  Alexandra CADANŢU / Elizaveta IANCHUK (UKR) 6-2, 6-2
R16: Alexandra CADANŢU / Elizaveta IANCHUK (UKR) – Rika FUJIWARA (JPN) / Taylor TOWNSEND (USA) 3-6, 7-6(7), [10-4]

Fort-de-France (Martinica, 10.000 USD)
SF:
Marie BOUZKOVA (CZE, 393) [3] – Jaqueline CRISTIAN (770) 6-2, 6-7(4), 7-6(3)
QF:
Jaqueline CRISTIAN (770) Clothilde DE BERNARDI (FRA, 382) [2] 1-6, 6-4, 6-3
R16: Jaqueline CRISTIAN (770)Emilie FRANCATI  (DEN, 817) 6-4, 6-3
R32:
J
aqueline CRISTIAN (770) – Dasha IVANOVA (USA, 751) [8] 6-4, 6-7(4), 6-3

DUBLU
F: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI
(ITA) [2] – Emina BEKTAS (USA) / Zoe Gwen SCANDALIS (USA) 7-6(5), 7-6(5)
SF: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI (ITA) [2] Natsuho ARAKAWA (JPN) / Anna BROGAN (GBR) 6-4, 6-2
QF: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI (ITA) [2]  Karyn GUTTORMSEN (USA) / Kaitlin RAY (USA) 6-3, 6-1

R16: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI (ITA) [2] – Clara FROGET (FRA) (WC)  / Kelia LE BIHAN (FRA) (WC) 6-1, 6-0

Stuttgart-Stammheim (10.000 USD)
Q2: Laura SCHAEDER (GER, 566) [WC] Karola BEJENARU (970) [12] 6-1, 6-1

Q1: Karola BEJENARU (970) [12] – Linda PRENKOVIC (GER, 1095=) 6-2, 6-4

DUBLU
SF:
Anna BLINKOVA (RUS) / Maria MARFUTINA (RUS)Karola Patricia BEJENARU / Eden D’OLIVEIRA (RSA) 6-2, 6-2 
QF: Karola Patricia BEJENARU / Eden D’OLIVEIRA (RSA) –  Carmen SCHULTHEISS (GER) / Emily SEIBOLD (GER) 7-5, 7-6(3)
R16:Karola Patricia BEJENARU / Eden D’OLIVEIRA (RSA) – Anna GABRIC (GER) / Stefanie VORIH (GER) 6-4, 7-5

Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
QF:
Angelica MORATELLI  (ITA, 1208=) – Cristina ENE (473) [3, WC] 6-2, 6-1
Corinna DENTONI (ITA, 435) – Michele ZMĂU [Q]
7-5, 6-3
R16: Cristina ENE (473) [3, WC] – Mouna BOUZGARROU (TUN) 6-0, 6-0
Michele ZMĂU [Q]Diana MIHAIL [Q] 6-0, 6-1
Dia EVTIMOVA (BUL, 360) [1]
Camelia HRISTEA (785) 7-6(6), 6-2
R32: Cristina ENE (473) [3, WC] BYE
Camelia HRISTEA (785)Federica Joe GARDELLA (ITA) 6-4, 2-6, 6-2
Diana MIHAIL [Q]Takalani MOLAOA (RSA) wo
Michele ZMĂU
[Q] Amandine CAZEAUX (FRA, 557) [5] 6-4, 6-4
Karin KENNEL  (SUI, 691) [6] Gabriela ZÂRNOVEANU 6-1, 6-2
Q1: Diana MIHAIL
BYE
Michele ZMĂU BYE

DUBLU
SF:
Petra JANUSKOVA (CAN) / Angelica MORATELLI (ITA) – Federica Joe GARDELLA (ITA) / Michele ZMĂU 6-3, 6-4
Corinna DENTONI (ITA) / Ilona KREMEN (BLR) [1] – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia HRISTEA [4] 6-1, 6-1
QF:
Federica Joe GARDELLA (ITA) / Michele ZMĂU – Barbara BONIC (SRB) / Alexandra RILEY (USA) [3] 6-4, 7-6(3)
Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia HRISTEA [4]  – Natalie KALLMUNZEROVA (CZE) / Manca PISLAK (SLO) 3-0, Ret.
Petra JANUSKOVA (CAN) / Angelica MORATELLI (ITA) –  Cristina ENE  / Dia EVTIMOVA (BUL) [2] 5-7, 6-4, [10-6]
Corinna DENTONI (ITA) / Ilona KREMEN (BLR) [1] – Diana Maria MIHAIL  Gabriela Aura ZÂRNOVEANU 6-2, 6-1     

R16: Cristina ENE / Dia EVTIMOVA [2] BYE
Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia HRISTEA [4] BYE
Diana MIHAIL / Gabriela ZĂRNOVEANU BYE     
Michele ZMĂU / Federica Joe GARDELLA (ITA) BYE
 
Antalya (10.000 USD)
R16:
Yana MORDERGER (GER, 833) – Cristina ADAMESCU (639) 6-1, 6-2
R32: Cristina ADAMESCU (639) – Sofia KVATSABAIA (GEO, 380) [4] 6-3, 6-7(6), 7-5
Q2: Nastja KOLAR (SLO) [2]  – Ioana GHEORGHIŢĂ 6-2, 6-1
Q1: Ioana GHEORGHIŢĂ – Teresia LONDOL (USA, ) 6-3, 6-4
 
DUBLU
QF:
Ekaterine GORGODZE (GEO) [1] Sofia KVATSABAIA (GEO) [1] Cristina ADAMESCU / Cemre ANIL (TUR) 6-3, 6-2
R16: Cristina ADAMESCU / Cemre ANIL (TUR) – Esen KOKCE (TUR) / Ekaterina TSIKLAURI (RUS) 6-3, 6-1
Gabriela VAN DE GRAAF (NED) / Eliessa VANLANGENDONCK (BEL) –Ioana GHEORGHIŢĂ / Alena WEISS (AUT) [WC] 6-1, 6-3

 

ITF PRO – Masculin
 
Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
R16:
Fabrizio ORNAGO (1694=) [Q] Vasile ANTONESCU (495) [2] 6-1, 4-6, 6-4
R32: Vasile ANTONESCU (495) [2] – Mikhail KOROVIN (1245=) 6-1, 7-5
Q2: Vasile ANTONESCU
(495) [2] – Thibault DUCARME (FRA) 1-6, 6-1, 6-2
Francesco SALVIATO (ITA) – Vladimir FILIP (1379) [4]  6-1, 3-6, 7-5
Q1: Vasile ANTONESCU
(495) [2], Vladimir FILIP (1379) [4]  BYE
 
DUBLU
R16:
Nils BRINKMANN (GER) / Markus ERIKSSON (SWE) Vasile ANTONESCU / Vladimir FILIP 6-3, 6-4

Antalya (10.000 USD)
Q1:
Simon CARR (IRL) – Marius-Alexandru PETCU 
7-5, 6-1    

 

JUNIORI

Caracas (Grad 1)
BĂIEŢI
R32: Jorge NUNEZ  (MEX, 437) – Vlad Andrei DANCU (87) [5] 6-4, 2-6, 6-1

R64: Vlad Andrei DANCU (87) [5] BYE

DUBLU
QF:
Tiago CACAO (POR) / Gui GOMES (USA) – Vlad Andrei DANCU / Thiago SEYBOTH WILD (BRA) 6-4, 3-6, [10-3]
R16: Vlad Andrei DANCU / Thiago SEYBOTH WILD (BRA)
– Miguel Angel ESTE (VEN) / Matias SOTO (CHI) [8] 6-3, 6-3
R32: Vlad Andrei DANCU / Thiago SEYBOTH WILD (BRA)
– Alex DOMINGUEZ SOTO (ESP) / Martim VILELA (POR)   7-5, 6-2    

Dubai (Grad 4)
BĂIEŢI
F: Daniel COZMA (335) [4] – Yan BONDAREVSKIY (RUS, 402) [7]
SF: Daniel COZMA (335) [4] – Dan Alexandru TOMESCU (1133) [Q] 6-1, 6-4
QF: Daniel COZMA (335) [4] – Yousef KHAMIS (EGY, 407) [8] 7-5, 6-2
Dan Alexandru TOMESCU (1133) [Q] – Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY, 271) [1] 6-4, 6-4
R16: Daniel COZMA (335) [4] – Daniil KLIMOV (GER, 1159=) 6-2, 7-5
Dan Alexandru TOMESCU (1133) [Q] – Len SCHOUTEN (NED, 564) 6-1, 6-2
Stijn SLUMP (NED, 766) – Răzvan Marius CODESCU [2] 6-3, 6-2
R32: Răzvan Marius CODESCU [2] Brandon MURPHY (GBR, 950=) 6-4, 4-6, 7-5    
Daniel COZMA (335) [4] Patrick Christopher STENFORS (FIN, 1017=) 6-2, 7-5    
Dan Alexandru TOMESCU (1133) [Q] – Rodion PAK (KAZ, 398) [6] 6-2, 6-3    
Q3: Dan Alexandru TOMESCU (1133) [2] – Alexandre AUBRIOT (FRA, 1734) [5] 5-7, 6-2, 6-2
Q2: Dan Alexandru TOMESCU (1133) [2] – Saarang PHADNIS (IND) 6-4, 6-0
Q1: Dan Alexandru TOMESCU (1133) [2] – BYE

DUBLU:
SF: Yan BONDAREVSKIY (RUS) / Daniil KLIMOV (GER) – Răzvan Marius CODESCU/ Daniel COZMA [1] 6-2, 2-6 [10-6]
QF: Răzvan Marius CODESCU/ Daniel COZMA [1] –  Fahad AL JANAHI (UAE) / Omar ELKADI (EGY) 6-0, 6-0

R16: Răzvan Marius CODESCU/ Daniel COZMA [1] – Saleh ALMATAR (KSA) / Nanko MARKOV (BUL) 6-0, 6-1     

FETE:
R16: Lisa PICCINETTI (ITA, 427) [2] – Maria Alexandra GIURA (1297) 6-4, 6-2     

DUBLU
QF:
Benedetta IVALDI (ITA) / Giulia PEONI (ITA) [2] – Maria Alexandra GIURA (ROU) / Lara SCHMID (GER) 6-7(4), 6-1, [10-1]    
R16: Maria Alexandra GIURA / Lara SCHMID
(GER) – Sonashe BHATNAGAR (IND) / Julia VULPIO (FRA) 2-6, 6-4, [10-6]

Oberpullendorf (Austria – Grad 4)
BĂIEŢI
R64: Christopher HUTTERER (AUT) – Ioan Luca VIDAN 6-4, 6-4    
Q3: Tomasz DUDEK (POL) – Alex STOKKER 6-1, 3-6, 7-5
Q2: Alex STOKKER – Alexander LOMONOSOV (RUS) 6-2, 6-0
Kevin KURTIN (SVK) – Raul-Alin DICU  6-1, 3-6, 7-5
Q1: Raul-Alin DICU – Luka DRAGOLJIC (SRB) 6-1, 6-0
Alex STOKKER – Morris KIPCAK (AUT) 6-1, 6-0

DUBLU
QF:
Konrad FRYZE (POL) / Daniel MICHALSKI (POL) [5] – Tommaso CASTAGNOLA (ITA) / Ioan Luca VIDAN 6-3, 6-4
R16: Tommaso CASTAGNOLA
(ITA) / Ioan Luca VIDAN – Omer HEFEZ (ISR) / Moritz THIEM (AUT) 6-2, 7-6(2)

FETE
R16: Nika ZUPANCIC (SLO) [10] – Andreea PRISACĂRIU (391)  [5]  BYE 6-1, 7-5
R32: Andreea PRISACĂRIU (391)  [5]  BYE – Victoria WALTER (AUT)  6-3, 6-3
Anja GAL (SLO, 545) [8] – Alessia Beatrice CIUCĂ 6-4, 6-0
Sasa KLANECEK (SLO, 345) [7] – Gabriela Ana Maria DAVIDESCU (914) 6-2, 6-0
R64: Andreea PRISACĂRIU (391)  [5]  BYE
Alessia Beatrice CIUCĂ (902) – Ema VASIC (AUT) 6-4, 6-2
Gabriela Ana Maria DAVIDESCU (914) – Lara KAISER (AUT) 7-6(4), 6-4    
Kristin YOUNES (ISR, 1471) – Clara Patricia RIZEA (1245) 6-1, 6-2    
Q1: Victoria WALTER (AUT) – Patricia ZERIU 6-2, 6-2

DUBLU
SF:
Ylena IN-ALBON (SUI) / Anna-Lena NEUWIRTH (AUT) [1]  – Carmen Roxana MANU  / Anna SISKOVA (CZE) 7-5, 6-4
QF: Carmen Roxana MANU  / Anna SISKOVA
(CZE) – Maria Natalia LYVEN (UKR) / Vitalia STAMAT (MDA) [4] 3-6, 6-3, [10-6]
Sabina DRABKOVA (CZE) / Dagmar ZDRUBECKA (CZE) [5] – Andreea PRISACĂRIU / Anda KARANUSIC (CRO) [3] 6-4, 6-0
R16: Andreea PRISACĂRIU / Anda KARANUSIC
(CRO) [3] – Ana BISKIC (CRO) / Andjela SKROBONJA (SRB) w.o.
Carmen Roxana MANU  / Anna SISKOVA
(CZE) – Alessia Beatrice CIUCĂ  / Gabriela Ana Maria DAVIDESCU [6] 1-6, 6-4, [10-6]
Maria Natalia LYVEN (UKR) / Vitalia STAMAT (MDA) [4] – Clara Patricia RIZEA  / Alessandra RUGGIERI (GBR) 6-0, 6-3
R32: Andreea PRISACĂRIU / Anda KARANUSIC
(CRO) [3] BYE
Alessia Beatrice CIUCĂ  / Gabriela Ana Maria DAVIDESCU
[6] BYE 
Clara Patricia RIZEA  / Alessandra RUGGIERI (GBR) BYE 
Carmen Roxana MANU  / Anna SISKOVA (CZE) BYE 

Praga (Grad 1)
FETE
R32:
Sofya TRESHCHEVA (RUS, 215) – Selma CADÂR (94) [3] 6-4, 6-4
R64:
Selma CADÂR
(94) [3] BYE   

Sofya LANSERE (RUS) – Iulia IVAŞCU (210) 7-5, 6-4

DUBLU:
R16:
Vlada KOVAL (RUS) / Sofya LANSERE (RUS) – Selma Ştefania CADÂR / Varvara GRACHEVA (RUS) [2] 3-6, 6-4, [10-7]
R32
: Selma Ştefania CADÂR / Varvara GRACHEVA
(RUS) [2] BYE
Taisya PACHKALEVA (RUS) / Ksenia STASHENKOVA (RUS) – Paulina BAKAITE (LTU) / Iulia Maria IVAŞCU 6-1, 6-3

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com