Nu rata:

REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 15 – 21 februarie 2016

ATP


 

WTA

Dubai (1.734.900 USD)
R16: Ana IVANOVIC (SRB, 17) – Simona HALEP (3) [1] 7-6(2), 6-2

R28: Simona HALEP (3) [1] BYE

Rio de Janeiro (226.750 USD)
SF: Shelby ROGERS (SUA, 131) Sorana CÎRSTEA (199) [WC] 6-4. 6-4
QF: Sorana CÎRSTEA (199) [WC] – Danka Kovinic (MNE, 50) [3] 6-1, 6-2
R16: Lara Arruabarrena (SPA, 89) [6] – Ana BOGDAN (160) 7-5, 5-7, 6-3
Sorana CÎRSTEA (199) [WC] – Paula HERCOG (SLO, 83) 7-5, 7-6(3)
R32: Ana BOGDAN (160) – Gabriela CE (BRA, 246) [WC] 6-2, 6-3
Sorana CÎRSTEA (199) [WC] – Beatriz HADDAD MAIA (BRA, 228) [WC] 6-2, 6-1
Shelby ROGERS (SUA, 131)Andreea MITU (102) [8] 6-2, 6-2

DUBLU
R16:
Alizé LIM (FRA, 298) / Francesca SCHIAVONE (ITA, 179) – Danka KOVINIC (84) (MNE) / Andreea MITU (128) [3] 6-4, 6-1

Mariana DUQUE-MARIÑO (COL, 228) / Tatjana MARIA (GER, 82) – Elena BOGDAN (111) / Mihaela BUZĂRNESCU (230) 4-6, 6-3, 12-10

 

ATP CHALLENGER

Wroclaw (85.000 + H)
R32: Mirza BASIC (BIH, 113) – Marius COPIL (199) 6-4, 7-6(5)
Konstantin KRAVCHUK (RUS, 134 ATP) – Adrian UNGUR (189 ATP) 6-2, 6-3

 

ITF PRO – Feminin

Altenkirchen (25.000 USD)
R32: Lesley KERKHOVE (NED, 186) – Cristina DINU (223) 6-4, 6-2

Q1: Lena RUEFFER (GER, 1072) – Andreea GHIŢESCU (ROU, 785) 7-5, 6-3

DUBLU
SF:
Ysaline BONAVENTURE (BEL) / Xenia KNOLL (SUI) [1] – Cristina DINU / Tamira PASZEK (AUT) [4] 4-1 ret.
QF: Cristina DINU / Tamira PASZEK
(AUT) [4] – Katarzyna KAWA (POL) / Isabella SHINIKOVA (BUL) 6-4, 3-6, [10-3]
R16: Cristina DINU / Tamira PASZEK (AUT) [4] – Nicola GEUER (GER) / Katharina HERING (GER) 7-6(2), 6-4

Cuernacava (Mexic, 25.000 USD)
R32: Renata ZARAZUA (MEX, 558) – Jaqueline CRISTIAN (709) [Q] 7-5, 7-5

Q2: Jaqueline CRISTIAN (709) [3] – Juliet Jia Wen ZHANG (CAN) 6-0, 6-0

Q1: Jaqueline CRISTIAN (709) [3] BYE

DUBLU
R16:
Madeleine KOBELT (USA) / Nika KUKHARCHUK (RUS) – Jaqueline CRISTIAN / Elle HALBAUER (USA) 6-3, 6-0

Sharm El Sheikh (10.000 USD)
QF: Pauline PAYET (FRA, 836) – Elena CADAR (718) 6-3, 6-4   
R16: Britt GEUKENS (BEL, 679) – Oana SIMION (597) [5] 6-3, 6-2

Elena CADAR (718) – Anastasia Evgenyevna NEFEDOVA (RUS, 831) 6-2, 6-4

R32: Oana SIMION (597) [5] – Anastasiya SHLEPTSOVA (BLR, 1083=) [Q] 6-1, 6-4
Elena CADAR (718) – Cecilie Lundgaard MELSTED (SWE, 1160=) 6-3, 6-0

DUBLU
F:
Ilze HATTINGH (RSA) / Madrie LE ROUX (RSA) [4] – Oana SIMION / Julia TERZIYSKA (BUL) [1] 6-1, 6-2 
SF: Oana SIMION / Julia TERZIYSKA
(BUL) [1]Nora NIEDMERS (GER) / Julia WACHACZYK (GER) [3] 7-5, 5-7 [10-8]
QF: Oana SIMIONJulia TERZIYSKA
(BUL) [1] – Valeria BHUNU (ZIM) / Karyn GUTTORMSEN (USA)  6-1, 7-5
R16: Oana SIMION / Julia TERZIYSKA
(BUL) [1] – Brandy MINA (FRA) / Pauline PAYET (FRA) 6-2, 3-6, [10-8]
Ilze HATTINGH (RSA) / Madrie LE ROUX (RSA) [4] – Elena CADAR / Britt GEUKENS (BEL) 7-5, 6-3

Wirral (Marea Britanie, 10.000 USD)
R16: Harriet DART (GBR, 449) – Karola BEJENARU (877=) [Q] 7-5 ret.

R32: Karola BEJENARU (877=) [Q] –
Jazzamay DREW (GBR, 863) 6-2, 6-2
Q2: Karola BEJENARU (877=) [5] – Megan DAVIES (GBR) 6-4, 6-0
Q1: Karola BEJENARU (877=) [5] – Olivia PEET (GBR) 6-2, 6-2

Palmanova (Spania, 10.000 USD)
R16: Melanie STOKKE (NOR, 447) [4]Camelia HRISTEA (778) 6-2, 6-2
R32
: Camelia HRISTEA (778) – Ceire MULLINS (GBR) 6-3, 6-3

DUBLU
R16: Amanda CARRERAS (GBR) / Alice SAVORETTI (ITA) [2] – Maria del Rosario CANERO PEREZ (ESP) / Camelia HRISTEA   6-2, 4-6, [10-4]    

Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
R32: Victoria LARRIERE (FRA) Cristina ADAMESCU (654) 6-4, 6-7(5), 6-2

DUBLU
SF:
Despina PAPAMICHAIL (GRE) / Chantal SKAMLOVA (SVK) [1] – Cristina ADAMESCU  / Ines MURTA (POR) [3] 6-4, 7-5
QF: Cristina ADAMESCU  / Ines MURTA (POR) [3] – Tamara CUROVIC (SRB) / Milana SPREMO (SRB) 6-2, 2-6, [10-7]
R16: Cristina ADAMESCU 
/ Ines MURTA (POR) [3] BYE

Antalya (10.000 USD)
F: Gabriela RUSE (503) [4] – Josephine BOUALEM (FRA, 485) [3]  7-6(3), 0-6, 6-1
SF: Gabriela RUSE (503) [4]Julia GRABHER (AUT, 453) [1]  6-1, 6-4
QF: Gabriela RUSE (503) [4] – Berfu CENGIZ (TUR, 557) [5] 6-1, 6-1
R16: Gabriela RUSE (503) [4] – Eleni DANIILIDOU (GRE, 736)  6-1, 6-2
Natsumi CHIMURA (JPN, 830) Simona IONESCU (703=) [7] 6-0, 6-4
R32: Gabriela RUSE (503) [4] – Seira SHIMIZU (JPN, 1122) 6-0, 6-0
Simona IONESCU (703=)
[7] – Kelia LE BIHAN (FRA, 1214) 6-3, 6-3

DUBLU:
F: Petia ARSHINKOVA (BUL) / Gabriela RUSE [4] – Eleni DANIILIDOU (GRE) / Arina FOLTS (UZB) [3] 7-6(0), 6-4
SF: Petia ARSHINKOVA (BUL) / Gabriela RUSE [4] – Steffi DISTELMANS (BEL) / Dasha IVANOVA (USA) [1]
QF: Petia ARSHINKOVA (BUL) / Gabriela RUSE [4] – Gebriela MIHAYLOVA (BUL) / Seira SHIMIZU (JPN)  6-1, 6-3

R16: Petia ARSHINKOVA (BUL) / Gabriela RUSE [4] – Yuenu LI (CHN) / Ana SAVIC (CRO)  6-4, 6-1
Mariana DRAZIC (CRO) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [2] – Simona IONESCUDeniz PAYKOC (TUR) 6-0, 6-2

 

ITF PRO – Masculin

Tel Aviv – Ramat Gan (10.000 USD)
Q2: Lucas CATARINA (MON, 804) [5] – George BOTEZAN (1698=) 6-2, 7-6(2)
Q1: George BOTEZAN (1698=) – Afik HARARY (ISR) 6-2, 6-2

Murcia (Spania, 10.000 USD)
QF: Steven DIEZ (CAN, 332) [3]  – Dragoş DIMA (466) [7] 6-2, 6-3
R16: Dragoş DIMA (466) [7] – Mario VILELLA MARTINEZ (ESP, 639) 7-5, 6-3
R32: Dragoş DIMA (466) [7] – Adria MAS MASCOLO (ESP, 873) 6-2, 6-3

Casper RUUD (NOR, 1148) – Vasile ANTONESCU (568) 6-2, 6-3
Q3: Javier BARRANCO COSANO (ESP, 2011=) – Mircea JECAN (843) [4]

Dante GENNARO (ARG, 1123) [10] – Victor CORNEA (851) [7]
Q2: Mircea JECAN (843) [4] – Enrique PAYA GONZALEZ (ESP, 1781=) 6-4, 6-2

Victor CORNEA (851) [7] – Jose Fco. VIDAL AZORIN (ESP, 1563=) 6-4, 6-3
Q1: Mircea JECAN (843) [4] – Jaime CALDES (ESP) 6-3, 6-2     

Victor CORNEA (851) [7] – Jorge MARTINEZ MARTINEZ (ESP) 6-4, 6-0     

DUBLU
F: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN
Adria MAS MASCOLO (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [3] 4-6, 7-5, [11-9]
SF: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN – Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [1] 7-5, 6-2
QF: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN – Juan LIZARITURRY (ESP) / Grzegorz PANFIL (POL) [4] w.o.
R16: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN
– Rutger CRAMER (NED) / Billy HARRIS (GBR)
6-0, 6-4    
Juan LIZARITURRY (ESP) / Grzegorz PANFIL (POL) [4] – Victor  CORNEA  / Dragoş DIMA 7-5, 6-7(1), [10-8]    

Plantation (Florida, 10.000 USD)
F: Juan Carlos SAEZ (CHI, 321) [7] Victor HĂNESCU (288) [3] 6-3, 2-6, 7-6(5)
SF: Victor HĂNESCU (288) [3] – Facundo MENA (ARG, 329) [6] 6-1, 6-2
QF: Victor HĂNESCU (288) [3] – Stefan KOZLOV (USA, 341) [5] [WC] 4-6, 7-6(2), 6-4
R16: Victor HĂNESCU (288) [3] – Peter NAGY (HUN, 618) 7-5, 6-1
R32: Victor HĂNESCU (288) [3] – Jason KUBLER (AUS, 531) 7-6(0), 6-2    

 

 

JUNIORI

Copenhaga (Grad 4)
BĂIEŢI
R16: Jeremy GSCHWENDTNER (GBR, 461) [7] – Filip Cristian JIANU (1320=) [Q] 
R32: Filip Cristian JIANU (1320=) [Q] – Jesper Tull FREIMUTH (GER, 481) [10] 6-0, 2-6, 7-6(6)
R48: Filip Cristian JIANU (1320=) [Q] – Johan GARPERED (SWE, 612) 4-6, 6-2, 7-6(5)
Q3: Filip Cristian JIANU (1320=) [2] -Leyton RIVERA (SWE) [12]
Q2: Filip Cristian JIANU (1320=) [2] -Kristoffer BERGE (DEN) 6-1, 6-3
Q1: Filip Cristian JIANU (1320=) [2] – Mads Moller HAASE (DEN) 6-0, 6-2 

FETE
R16: Helena FRANCATI (DEN, 945) – Denise-Antonela STOICA (ROU, 598) [11] 6-3, 2-6, 6-2
R32: Denise-Antonela STOICA (ROU, 598) [11] – Olivia GRAM (DEN, 839=) 4-6, 6-3, 6-2

R48: Denise-Antonela STOICA (ROU, 598) [11]  BYE  

DUBLU
F: Denise-Antonela STOICA / Maya TAHAN
(ISR) [3] – Julita SANER (SWE) / Kajsa STEGRELL (SWE) 2-6, 6-2, [10-7]
SF: Denise-Antonela STOICA / Maya TAHAN (ISR) [3] – Ebba ROSBERG (SWE) / Karolina TILANDER (SWE)  6-2, 6-7(1), [10-5]
QF: Denise-Antonela STOICA / Maya TAHAN
(ISR) [3] – Maria BUDIN (GBR) / Clara TAUSON (DEN) 6-4, 6-3
R16: Denise-Antonela STOICA / Maya TAHAN (ISR) [3] – Alisha Ali HUSSAIN (DEN) / Martha Elisa STEMANN (DEN) 6-1, 7-5    
R24: Denise-Antonela STOICA / Maya TAHAN
(ISR) [3] BYE

Heuvelrug (Olanda, Grad 4)
BĂIEŢI
SF: Alastair GRAY (GBR, 117) [1]  Gabi Adrian BOITAN (299) [3] 6-3, 3-1
QF: Gabi Adrian BOITAN (299) [3] – Ryan NIJBOER (NED, 431) 6-4, 7-6(6)
R16: Gabi Adrian BOITAN (299) [3] – Thibault AKSOYEK (BEL) 6-4, 6-3
R32:
Gabi Adrian BOITAN (299) [3] – Ilco VAN BUUREN (1144=) 7-5, 3-6, 6-4

Bavarian German Championships (Grad 4)
FETE
R32: Linda PUPPENDAHL (GER, 282) [3] – Andreea VELCEA (639) 6-2, 5-7, 6-0
Barbora MATUSOVA (SVK, 381) [7] –
Alessia Beatrice CIUCĂ (915=) 6-0, 3-6, 6-1

DUBLU
SF:
Shaline-Doreen PIPA (GER) / Anastazja ROSNOWSKA (GER) [1]  – Alessia Beatrice CIUCĂ / Andreea VELCEA 6-0, 6-3
QF: Alessia Beatrice CIUCĂ / Andreea VELCEA
–  Radka BUZKOVA (CZE) / Valentina LIKIC (GER) [4] w.o.
R16: Alessia Beatrice CIUCĂ / Andreea VELCEA –  Celina ERMANN (GER) / Anne KNUETTEL (GER) 6-1, 6-1

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com