Nu rata:

REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 18 – 24 ianuarie 2016

 

Australian Open – Grand Slam

Masculin (19.703.000 USD)
Q2:
Mirza BASIC (BIH, 137) [22] – Marius COPIL (169) 6-3, 7-6(1)
Q1: M
arius COPIL (169) – Gianluca NASO (ITA, 223) 7-6(5), 6-4

DUBLU
QF:
Adrian MANNARINO (Franţa, 223) / Lucas POUILLE (Franţa, 270) – Jean-Julien ROJER (NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] 7-6(5), 6-7(2), 6-4
R16:
Jean-Julien ROJER (NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] – Marco CECCHINATO (Italia, 352) / Andreas SEPPI (Italia, 224) 7-6(0), 6-3
Treat Huey (PHI, 34) / Max MIRNY (BLR, 29) – Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] 6-4, 6-3
R32: Jean-Julien ROJER
(NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] – Benjamin BECKER (GER, 227) / Dominic THIEM (AUT, 261) 6-3, 3-6, 6-3

Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] – Lukas DLOUHY (CZE) / Jiri VESELY (CZE, 1266) 6-3, 6-2
R64: Jean-Julien ROJER
(NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] – Martin KLIZAN (SVK, 102) / Sergiy STAKHOVSKY (UKR, 134) 7-5, 6-2

Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] – Omar JASIKA (AUS, 316) / Nick KYRGIOS (AUS, 166) 7-5, 6-3

Feminin (14.835.728 USD)
R64:
Angelique KERBER (GER, 6)Alexandra DULGHERU (61) 6-2, 6-4
Elizaveta KULICHKOVA (RUS, 109) – Monica NICULESCU (40) 6-4, 2-6, 6-4
R128: Monica NICULESCU (40) – Teliana PEREIRA (BRA, 46) 6-2, 6-1
Alexandra DULGHERU (61) – Storm SANDERS (AUS, 355) [WC] 6-4, 6-2

Shuai ZHANG (CHN, 132) [Q] – Simona HALEP (2) [2] 6-4, 6-3
Johanna LARSSON (SWE, 50) – Irina BEGU (31) [29] 6-3, 6-2
Julia GOERGES (GER, 45) – Andreea MITU (95) 6-3, 6-4
Q1:
B
arbora KREJCIKOVA (CZE, 194) – Patricia ŢIG (123) 7-6(5), 6-7(1), 6-3

DUBLU
R32:
Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS, 27) / Elena VESNINA (RUS, 5) – Ysaline BONAVENTURE (BEL, 61) / Raluca OLARU (49) 6-1, 6-2
R64: Ysaline BONAVENTURE (BEL, 61) / Raluca OLARU (49) – Jelena JANKOVIC (SRB, 69) / Andrea PETKOVIC (GER, 99) 6-4, 6-4
Dominica Cibulkova (SVK, 180) / Kirsten FLIPKENS (BEL, 158) – Irina BEGU (31) / Monica NICULESCU (30) [9]  6-4, 3-6, 6-4
Yaroslava SHVEDOVA (KAZ, 6) / Samantha STOSUR (AUS, 27) – Alexandra DULGHERU (326) / Silvia SOLER-ESPINOSA (ESP, 72) 7-6(3), 6-3

Dublu Mixt
F:
Elena VESNINA (RUS, 8) / Bruno SOARES (BRA, 22) Coco VANDEWEGHE (SUA, 51) / Horia TECĂU (2) 6-4, 4-6, [10-5]
SF: Coco VANDEWEGHE
(SUA, 51) / Horia TECĂU (2) Andreja KLEPAC (SLO, 23) / Treat HUEY (PHI, 34) 6-4, 6-4
QF: Coco VANDEWEGHE (SUA, 51) / Horia TECĂU (2) Bethanie MATTEK-SANDS (SUA, 3) / Bob BRYAN (SUA, 4) 6-3, 6-7(5), [10-6]
R16
: Coco VANDEWEGHE
(SUA, 51) / Horia TECĂU (2)Sara ERRANI (ITA, 48) / Fabio FOGNINI (ITA, 10) w.o.
R32: Coco VANDEWEGHE (SUA, 51) / Horia TECĂU (2)Lucie HRADECKA (CZE, 17) / Marcin MATKOWSKI (POL, 16)

Juniori – Băieţi
R32:
Stefanos TSITSIPAS (GRE, 6) [3] – Călin MANDA (36) 6-4, 6-3
R64
: Călin MANDA (36) – Richard YANG (116) 6-2, 7-5

DUBLU
R16:
Alex DE MINAUR (AUS) / Blake ELLIS (AUS) – Călin MANDA / Louis TESSA (FRA) 7-6(3), 7-5
R32: Călin MANDA / Louis TESSA
(FRA) – Felix AUGER ALIASSIME (CAN) / Jack MINGIJE LIN (CAN) [7] 6-3, 6-4

Juniori – Fete
R64:
Tereza MIHALIKOVA (SVK, 6) [2] – Ioana MINCĂ (28) 7-5, 6-4
Baijing LIN (AUS, 251) [WC] – Georgia CRĂCIUN (44) 7-5, 6-2
Nina KRUIJER (NED, 67) – Oana GAVRILĂ (57) 6-1, 6-7(5), 6-1

DUBLU
R16:
I-Hsuan Cho (TPE) / Ayumi Miyamoto (JPN) – Georgia CRĂCIUN / Oana GAVRILĂ 7-6(7), 2-6, [10-8]
R32: Georgia CRĂCIUN / Oana GAVRILĂ
– Olga DANILOVIC (SRB) / Kaja JUVAN (SLO) 7-6(3), 2-6, [11-9]

Mira ANTONITSCH (AUT) / Panna UDVARDY (HUN) – Berfu CENGIZ (TUR) [7] / Ioana MINCĂ [7] 6-3, 6-2

 

AATP CHALLENGER

 

ITF PRO – Feminin

Guaruja (Brazilia, 10.000 USD)
F:
Montserrat GONZALEZ (PAR, 218) [4] – Sorana CÎRSTEA (243) [2] 1-6, 7-5, 6-2
SF: Sorana CÎRSTEA
(243) [2] – Beatriz HADDAD MAIA (BRA, 246) [3] 2-6, 6-3, 6-1
QF: Indy DE VROOME (NED, 277) [8]Cristina DINU (226) [1] 6-1, 6-3
Sorana CÎRSTEA
(243) [2] – Jil TEICHMANN (SUI, 423) 7-6(1), 6-1
R16:
Cristina DINU (226) [1] – Nathalia ROSSI (BRA, 808) [WC] 6-0, 6-1
Sorana CÎRSTEA (243) [2] – Rebecca SRAMKOVA(SVK, 325) 3-6 7-5 7-6(1)

R32: Cristina DINU (226) [1] – Guadalupe PEREZ ROJAS (ARG, 515) [Q] 6-1, 6-2
Sorana CÎRSTEA (243) [2] – Oleksandra KORASHVILI (UKR, 447) 6-3, 6-3

Nadia PODOROSKA (ARG, 333) – Raluca ŞERBAN (526) [Q] 4-6, 6-3, 6-1
Q3: Raluca ŞERBAN (526) [11]  – Justyna JEGIOLKA (POL, 474) [4]
Q2: Raluca ŞERBAN (526) [11]  – Caroline FURLANETO (BRA) 6-0, 6-0
Q1: Raluca ŞERBAN (526) [11]  BYE

DUBLU
QF: Katarzyna KAWA (POL) / Sandra ZANIEWSKA (POL) – Cristina DINU   / Justyna JEGIOLKA (POL) [2] 6-3, 6-4
R16: Cristina DINU  / Justyna JEGIOLKA (POL) [2] – Nathaly KURATA (POL) / Nathalia ROSSI (BRA) [WC] 2-6, 6-2, [11-9]

Wesley Chapel (Florida, SUA, 25.000 USD)
QF
: Katerina STEWART (USA, 169) [2] Alexandra CADANŢU (236) 6-4, 6-4
R16: Alexandra CADANŢU
(236) – Asia MUHAMMAD (234) 6-4, 6-2
R32: Alexandra CADANŢU (236) – Natela DZALAMIDZE (RUS, 292) 4-6, 6-2, 6-0
Q2:
Caroline DOLEHIDE (USA) Irina BARA (342) [3] 7-5, 7-5
Lenka KUNCIKOVA (CZE, 828) Gabriela RUSE (558)
Nicole FRENKEL (USA, 428) [13]  – Irina FETECĂU (618) 6-1, 6-4
Q1: Irina BARA
(342) [3] – Natalia SIEDLISKA (GER, 728) 6-2, 6-2
Gabriela RUSE (558) – Melanie STOKKE (NOR, 438) [14]
6-4, 6-3

Irina FETECĂU (618) – Amy ZHU (SUA, 822) 6-1, 6-2
Brooke AUSTIN (USA, 454) [16] – Andra NIŢESCU (1284=) 6-1, 6-4

DUBLU
SF:
Natela DZALAMIDZE (RUS) / Veronika KUDERMETOVA (RUS) [3] – Irina  BARA  / Gabriela RUSE [Q]  6-4, 6-4
QF: Irina  BARA  / Gabriela RUSE
[Q] – Sophie CHANG (USA) / Yukina SAIGO (JPN)  [Q] 6-0, 6-2
R16: Irina  BARA  / Gabriela RUSE [Q] Sharon FICHMAN (CAN) / Carol ZHAO (CAN) [2]  6-3, 7-5
Ingrid NEEL (USA) / Natalia VIKHLYANTSEVA (RUS) – Alexandra CADANTU / Elitsa KOSTOVA (BUL) [4] 6-4, 6-4
Q1: Irina  BARA  / Gabriela RUSE
Rika FUJIWARA (JPN) / Riko SAWAYANAGI (JPN) [2]  7-6(6), 4-6, [10-2]

Petit Bourg (Guadeloupe, 10.000 USD)
R32: Irina RAMIALISON (FRA, 327) [1] – Jaqueline CRISTIAN (769)  6-4, 6-1

DUBLU
F:
Rosalie VAN DER HOEK (NED) / Kelly VERSTEEG (NED) [1] – Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI (ITA) [2] 7-5, 6-1
SF: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI (ITA) [2] – Jenny CLAFFEY (IRL) / Dasha IVANOVA (USA) [4] wo.
QF: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI
(ITA) [2] – Schena BENAMAR (FRA) / Kassandra DAVESNE (FRA) 5-7, 6-4, [10-3]
R16: Jaqueline CRISTIAN / Gaia SANESI
(ITA) [2] – Emina BEKTAS (USA) / Zoe Gwen SCANDALIS (USA) 6-4, 6-4  

Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
QF:
Angelica MORATELLI (ITA, 1208=) – Cristina ENE [4] (473) 6-2, 6-2
R16: Cristina ENE
[4] (473) – Verena MELISS (ITA) [Q]  6-3, 5-7, 6-3
Eleni KORDOLAIMI (GRE, 1014=) – Andreea GHITESCU (810) 7-6(4), 1-6, 6-3
R32:
Cristina ENE
[4] (473) – Federica PRATI (ITA, 1208=) 6-0, 6-0

Andreea GHITESCU (810) -Petra JANUSKOVA (CAN, 835) 3-6, 6-2, 6-3
Michele ZMAU – Mila POPIVODA (SRB, 1242=) 6-1, 7-6(5)     
Verena MELISS (ITA) [Q] – Diana MIHAIL 6-0, 6-1     
Milana SPREMO (SRB, 509) [5] – Camelia HRISTEA (784=)    
Amandine CAZEAUX (FRA, 555) [6] – Gabriela ZÂRNOVEANU  6-3, 6-0
Q1: Andreea GHIŢESCU (810) BYE
Gabriela ZÂRNOVEANU
Yasmine BEN ABDALLAH (TUN) 6-0, 6-2

DUBLU
SF:
Anastasia GRYMALSKA (ITA) / Ilona KREMEN (BLR) [1] – Cristina ENE / Andreea GHIŢESCU [3] 6-4, 6-4
Petra JANUSKOVA (CAN) / Angelica MORATELLI (ITA) – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia HRISTEA [4]  6-4, 6-3
QF: Cristina ENE / Andreea GHIŢESCU [3] – Mila POPIVODA (SRB) / Milana SPREMO (SRB) 6-0, 6-3
Daniela CIOBANU
(MDA) / Camelia HRISTEA [4]  – Federica Joe GARDELLA (ITA) / Michele ZMAU 6-2, 6-2
R16:
Cristina ENE / Andreea GHIŢESCU [3]  BYE
Federica Joe GARDELLA (ITA) / Michele ZMAU Irene LAVINO (ITA) / Diana MIHAIL Walkover 

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia HRISTEA [4]  – Eleni KORDOLAIMI (GRE) / Federica PRATI (ITA) 6-3, 6-0    
Alice BACQUIE (FRA) / Mallaurie NOEL (FRA) – Sofia SUALEHE (POR) / Gabriela ZARNOVEANU 6-2, 6-2     

Antalaya (10.000 USD)
QF
: Ekaterine GORGODZE (GEO, 352) [2]Ioana ROŞCA (574) [8] 6-2, 6-1
R16: Ioana ROŞCA (574) [8] –
Anais VAN CAUTER (FRA, 1005=) 6-3, 6-1
Viktoriya TOMOVA (BUL, 497) [6] Ioana GHEORGHIŢĂ 6-1, 6-0

R32: Ioana ROŞCA
(574) [8] – Margaux BOVY (BEL) 6-2, 6-2
Ioana GHEORGHIŢĂ –  Louise LAMPLA (FRA, 1284=)
6-1, Ret.   

DUBLU
F: Lina GJORCHESKA
(MKD) / Ioana ROŞCA [1] – Steffi DISTELMANS (BEL) / Chiara GRIMM (SUI) [4] 6-2, 6-2
SF:
Lina GJORCHESKA (MKD) / Ioana ROŞCA [1] – Agnes BUKTA (HUN) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [3] 6-2, 6-3
QF: Lina GJORCHESKA
(MKD) / Ioana ROŞCA [1] – Ani AMIRAGHYAN (ARM) / Yulia KULIKOVA (RUS) 6-4, 6-3
R16: Lina GJORCHESKA
(MKD) / Ioana ROŞCA [1] – Margaux BOVY (BEL) / Eliessa VANLANGENDONCK (BEL) 6-2, 6-2    

Alessandra GISONNA (ITA) / Natasha PILUDU (ITA) – Ioana GHEORGHIŢĂKateryna RIABTSEVA (UKR) 7-5, 6-1    

 

ITF PRO – Masculin
Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
R32: Michael LINZER (AUT, 271) [2] – Vasile ANTONESCU (494) 6-4, 1-6, 7-5
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP, 423) [8] –Bogdan BORZA (1308=) 6-1, 6-0    
Q3: Bogdan BORZA (1308=) [14] – Moez ECHARGUI (TUN, 1054) [7]
Q2: Bogdan BORZA (1308=) [14] – Fabrizio ORNAGO (ITA, 1691=) 6-3, 6-3    
Mattia BEDOLO (ITA, ) – Vladimir FILIP (1379) [15] 6-3, 6-0    
Q1: Bogdan BORZA (1308=) [14], Vladimir FILIP (1379) [15] BYE
DUBLU
R16:
Stephan HOISS (GER) / Jeremy JAHN (GER) –  Vladimir FILIP  / Sebastian OFNER (AUT) 6-1, 6-4
Moez ECHARGUI (TUN) / Anis GHORBEL (TUN) – Vasile ANTONESCU  / Gibril DIARRA (AUT) 6-4, 7-5    
Riccardo BONADIO (ITA) / Fabrizio ORNAGO (ITA) – Bogdan BORZA  / Patrick GRIGORIU 3-6, 7-6(3), [12-10]    
Antalaya (10.000 USD)
Q2: Piotr GRYNKOWSKI (POL, 1500=) [12] – Vincenţiu NICULESCU 6-7(0), 7-5, 6-4    
Q1: Vincenţiu NICULESCU – Cem SPICER (USA) 6-0, 6-0    

 

 JUNIORI
Traralgon, Australia (Grad 1)
BĂIEŢI
R64:
Alex DE MINAUR (AUS, 10) [6] – Călin MANDA (36) 6-4, 6-4
 
DUBLU
R32: Jurabek KARIMOV (UZB) / Stefanos TSITSIPAS (GRE) [3] – Călin MANDALouis TESSA (FRA) 6-3, 6-4    
 
FETE
QF: Dayana YASTREMSKA (UKR, 23) [12] – Ioana MINCĂ (28) [14] 6-1, 6-3
R16: Ioana MINCĂ (28) [14] – Kaja JUVAN (SLO) 6-1, 6-3
R32: Ioana MINCĂ (28) [14] – Mayuka AIKAWA (JPN, 55)
Anastasia POTAPOVA (RUS) [6] – Georgia CRĂCIUN (44) 6-7(4), 6-4, 6-2
R64: Ioana MINCĂ (28) [14] – Xiyu WANG (CHN, 175) 6-4, 6-4    
Georgia CRĂCIUN (44) – Sakura YONEHARA (JPN, 432) 3-6, 6-3, 6-3
Ema LAZIC (GBR, 64) – Oana GAVRILĂ (57) 6-2, 7-5
 
DUBLU
F: Nina KRUIJER (NED) / Ioana MINCĂ
Lee BARNARD (RSA) / Zani BARNARD (RSA) 6-3, 6-1
SF: Nina KRUIJER (NED) / Ioana MINCĂ
Hanyu GUO (CHN) / Xiyu WANG (CHN) 3-6,6-2, [10-4]
QF: Nina KRUIJER (NED) / Ioana MINCĂ Anna KALINSKAYA (RUS) / Vera LAPKO (BLR) [2] w.o.
R16: Nina KRUIJER (NED) / Ioana MINCĂ – Mayuka AIKAWA (JPN) / Chihiro MURAMATSU (JPN) [6] w.o.
R32: Nina KRUIJER (NED) / Ioana MINCĂ – Lara SALDEN (BEL) / Phillis VANENBURG (NED) 6-4, 6-0
Hanyu GUO (CHN) / Xiyu WANG (CHN) – Georgia CRĂCIUNOana GAVRILĂ  6-4, 6-4

 

Copa Baranquilla, Coumbia
BĂIEŢI
R32: Mirko MARTINEZ (SUI, 113) – Vlad DANCU (93) [8]
R64: Vlad DANCU (93) [8] – Nicolas MANRIQUE BOTERO (COL, 1220=) 6-2, 6-3
DUBLU
R32: Miguel Angel ESTE (VEN) / Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) – Vlad DANCUAlex DOMINGUEZ SOTO (ESP)  6-0, 6-0    

 

FETE:
R64: Anastasia IAMACHKINE (PER, 177) –  Denise STOICA (584) 1-6, 6-4, 6-2
Q3: Denise STOICA (584) – Eugenia CAMACHO (CRC, 558) [11]
Q2: Denise STOICA (584) – Mimi LEVINE (USA, 300) [2]
Q1: Denise STOICA (584) – Laura RINCON (COL) 6-0, 6-0
DUBLU
R24: Yang LEE (TPE) / Viktoria MORVAYOVA (SVK) – Eugenia CAMACHO (CRC) / Denise STOICA  6-1, 6-2

 

Siroki Brijeg, Bosnia şi Herţegovina, Grad 5
BĂIEŢI
Q1: Stefan PETROVIC (SWE, 1007=) [7] – Doru BORSAN (1491=) 6-1, 6-7(5), 6-0
DUBLU
R32:
Rrezart CUNGU (MNE) / Nejc SITAR (SLO) [2]  – Amar AVDOVIC (BIH) / Doru BORSAN (1491=) 6-1, 7-5

 

FETE:
R32: Iva KRIVIC (CRO, 1308=) – Clara RIZEA (1217)  6-1, 6-4
Axana MAREEN (BEL, 353) [3] – Izabela NOVAC (756) 6-2, 6-0
DUBLU
QF: Axana MAREEN (BEL) / Nika ZUPANCIC (SLO) [2] – Carlota MOLINA MEGIAS (ESP) / Clara Patricia RIZEA 6-1, 6-1
R16: Carlota MOLINA MEGIAS (ESP) / Clara Patricia RIZEA – Olga NOSOVA (RUS) / Maria PALTOVA (RUS) 6-4, 6-4
Axana MAREEN (BEL) / Nika ZUPANCIC (SLO) [2] – Izabela NOVACZeynep SONMEZ (TUR) 6-0, 6-3

 

Dubai, Grad 4
BĂIEŢI
SF: Luca KEIST (SUI, 197) [2] – Dan TOMESCU (633) 6-4, 6-2
QF: Dan TOMESCU (633) – Timothy DOLLMAN (RSA, 246) [3] 6-4, 6-2
R16: Dan TOMESCU (633) – Mousa ALKOTOP (JOR, 478) 6-2, 6-1
Otto VIRTANEN (FIN, 1172=) – Răzvan CODESCU (276) [5] 5-7, 6-1, 6-4
Yousef KHAMIS (EGY, 222) – Daniel COZMA (248) [7] 6-0, 6-3
R32: Răzvan CODESCU (276) [5] – Armin ROSTAMI (IRI, 742) 6-0, 6-0
Daniel COZMA (248) [7] – Rodion PAK (KAZ, 409) 6-1, 6-3
Dan TOMESCU (633)  – Omar ELKADI (EGY, 325) [8] 6-1, 6-4
DUBLU
F: Timothy DOLLMAN (RSA) / Matthew JOHNSON (RSA) [4] – Daniel COZMA / Stijn SLUMP (NED)
SF: Daniel COZMA / Stijn SLUMP (NED) – Luca KEIST (SUI) / Jan Philip WENGER (SUI) 6-4, 6-0
QF: Daniel COZMA / Stijn SLUMP (NED) – Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Yousef KHAMIS (EGY) [2] 3-6, 6-2, [10-3]
R16: Daniel COZMA / Stijn SLUMP (NED) – Jernej ZAPLOTNIK (SLO) / Matic ZAPLOTNIK (SLO) 6-4, 6-3    
Timothy DOLLMAN (RSA) / Matthew JOHNSON (RSA) [4]  – Răzvan CODESCU / Dan Alexandru TOMESCU 7-5, 7-5

 

FETE
R16: Leonie KUNG (SUI, 240) [1] – Maria GIURA (977=)
R32: Maria GIURA (977=) – Sofia PLOTNIKOVA (RUS) 6-2, 6-2    
Anastasiya POPLAVSKA (UKR, 1197=) – Luminiţa TUTUNARU (1378=) 6-4, 6-3    
Lisa PICCINETTI (ITA, 208) [3] – Iulia  ILINCA (1656=) 6-1, 6-1
DUBLU
QF:
Giulia LA ROCCA (ITA) / Lisa PICCINETTI (ITA) [4] – Maria GIURA / Sina ZUGER (SUI) 7-6(3), 6-3
Gaia BANDINI (ITA) / Costanza TRAVERSI (ITA) – Iulia ILINCA / Luminita TUTUNARU 7-5, 6-3
R16: Maria GIURA / Sina ZUGER (SUI) – Teodora SABLJAREVIC (SRB) / Frana UGARKOVIC (CRO) 6-2, 7-5    
Iulia ILINCA / Luminita TUTUNARU – Anastasiya POPLAVSKA (UKR) / Anna TULENKOVA (RUS) 6-3, 6-4      

 

 

 

 

 

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com