Nu rata:

REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 21 – 28 februarie 2016

ATP

Dubai (2.249.215 USD)
DUBLU

QF: Feliciano LOPEZ (SPA, 42) / Marc LOPEZ (SPA, 31) – Jean-Julien ROJER (NED, 4) / Horia TECĂU (3) 6-4, 6-4
R16: Jean-Julien ROJER (NED, 4) / Horia TECĂU (3) – Guillermo GARCIA-LOPEZ (SPA, 112) / Viktor TROICKI (CRO, 228) 6-2, 7-5
Daniel NESTOR (CAN, 11) / Radek STEPANEK (CZE, 37) – Rohan BOPANNA (IND, 8) / Florin MERGEA (12) [2] 3-6, 7-6(6), [10-4]

 

WTA

Doha (2.818.000 USD)
R16: Agnieszka RADWANSKA (POL, 3) [3] – Monica NICULESCU (37) 7-5, 6-1
R32: Monica NICULESCU (37)Jelena JANKOVIC (SRB, 20) [14] 3-6, 6-4, 7-5
Elena VESNINA (RUS, 118) – Simona HALEP (4) [2] 6-7(1), 6-4, 6-1

R56: Simona HALEP (4) [2] BYE
Monica NICULESCU (37) –
Sabine LISICKI (31) [14] 6-2, 6-2

DUBLU:
R14: Sara ERRANI (ITA, 51) / Carla SUÁREZ NAVARRO (SPA, 16) – Monica NICULESCU (32) / Margarita GASPARYAN (RUS, 64) 3-6, 6-2, [10-7]
R28: Monica NICULESCU (32) / Margarita GASPARYAN (RUS, 64) – Daniela HANTUCHOVA (SVK, 94) / Ekaterina MAKAROVA (RUS, 13) 4-6, 7-5, [10-3]
Andrea KLEPAC (SLO, 29) / Katarina SREBOTNIK (SLO, 17) [8] – Simona HALRP (314) / Raluca OLARU (44) [WC] 7-5, 6-4

Acapulco (226.750 USD)
DUBLU
R16:
Lara ARRUABARRENA (SPA, 28) / Paula Cristina GONCALVES (BRA, 100) [3] – Elena BOGDAN (119) / Viktorija GOLUBIC (SUI, 116) 7-5, 6-4

 

ATP CHALLENGER

Cherbourg (42.500 USD)
R32: Yoshihito NISHIOKA (JPN, 126) [2] – Adrian UNGUR (193) 1-6, 6-0, 6-2

DUBLU
R16
: David GUEZ (FRA, 505) / Alexandre SIDORONKO (FRA, 216) – Andrea ARNABOLDI (ITA, 133) / Adrian UNGUR (172) [4] 6-2, 6-0

 

ITF PRO – Feminin

Sao Paulo (25.000 USD)
F: Sara SORRIBES TORMO (ESP) [5] Andreea MITU (107) [1] 7-5, 6-1
SF: Andreea MITU (107) [1] – Ana BOGDAN (156 WTA) [3] 7-5, 2-6, 6-2
Sara SORRIBES TORMO (ESP) [5] Sorana CÎRSTEA (153) [8] 6-2, 6-3
QF:
Andreea MITU (107) [1] – Myrtille GEORGES (195) [6] 6-3, 6-0
Ana BOGDAN (156 WTA) [3] – Tamara ZIDANSEK (SLO, 277) 4-6, 7-6(2), 6-4

Sorana CÎRSTEA (153) [8] – Jil TEICHMANN (SUI) 6-2, 6-0
R16: Andreea MITU (107) [1] – Reka-Luca JANI (HUN, 247) 6-0, 6-2
Ana BOGDAN (156 WTA) [3] – Paula BADOSA GIBERT (SPA, 231) 6-4, 6-3
Sorana CÎRSTEA (153) [8] – Martina CAREGARO (ITA, 254) 6-2, 6-4
R32: Andreea MITU (107) [1] – Gaia SANESI (ITA, 571) [Q] 6-4, 6-0
Ana BOGDAN (156 WTA) [3] – Nastassja BURNETT (ITA, 354) [Q] 6-3, 6-3
Sorana CÎRSTEA (153) [8] – Yvonne CAVALLE-REIMERS  (SPA, 361) [Q] 6-1, 6-2
Q2: Sofia KVATSABAIA (GEO, 394) [14] – Daiana NEGREANU (609) 6-1, 2-1 ret.
Q1: Daiana NEGREANU (609) Jennifer Rosa DOURADO (BRA) 6-0, 6-0

DUBLU
R16:
Tara MOORE (GBR) / Conny PERRIN (SUI) – Alize LIM (FRA) / Andreea MITU [3] 6-2, 6-3    
Julia IGLESIAS (BRA) / Isabella MONTINI (BRA) – Mihaela BUZARNESCU / Reka-Luca JANI (HUN) [4] wo.
Montserrat GONZALEZ (PAR) / Jil TEICHMANN
(SUI) – Daiana NEGREANU / Naomi TOTKA (HUN) 7-6(3), 6-3    

Beinasco (25.000 USD)
QF: Giulia GATTO-MONTICONE (286) [6] – Cristina DINU (224)
6-3, 6-0
R16: Cristina DINU (224) – Claudia GIOVINE (ITA, 475) 6-4, 6-4
R32: Cristina DINU (224) – Anastasia GRYMALSKA (ITA, 336) 3-6, 7-5, 6-3
Patty SCHNYDER (SUI, 470) – Cristina ENE (463) 6-4, 6-3

Sofie OYEN (BEL, 451) –  Andreea GHIŢESCU (783) 6-4, 6-2
Q2: Andreea GHIŢESCU (783) [11] – Tatiana PIERI (ITA) 6-3, 6-1
Q1: Andreea GHIŢESCU (783) [11] – Ludmilla SAMSONOVA (ITA) 6-4, 6-4
Sofie OYEN (BEL) [1] Michele ZMAU (1118=) 7-6(4), 6-4

DUBLU
SF:
Arantxa RUS (NED) / Ipek SOYLU (TUR) [1] – Andreea GHIŢESCU / Raluca ŞERBAN 5-7, 6-2, [10-8] 
QF: Andreea GHIŢESCU / Raluca ŞERBAN – Elyne BOEYKENS (BEL) / Katarzyna KAWA (POL) [3] 7-6(6), 6-4
Lina GJORCHESKA (MKD) / Dea HERDZELAS (BIH) [4] – Cristina ENE / Vivien JUHASZOVA (SVK) 7-6(2), 6-3
R16: Andreea GHIŢESCU / Raluca ŞERBAN – Jessica BERTOLDO (ITA) / Sara MARCIONNI (ITA) 7-6(2), 6-1
Cristina ENE / Vivien JUHASZOVA (SVK)
– Anna TURCO (ITA) / Michele ZMAU  6-3, 4-6, [11-9]

Sharm El Sheikh (10.000 USD)
QF: Varvara FLINK (933) [SE] – Oana SIMION (597) [7] 6-4, 6-0
R16: Oana SIMION (597) [7] –Pauline PAYET (FRA, 835) 6-3, 6-4
R32: Oana SIMION (597) [7] – Brandy MINA (853=) 6-0, 6-3
Varvara FLINK (933) [SE] – Elena CADÂR (715=) 6-2, 6-0

DUBLU
F: Elena CADAR / Oana SIMION
[4] – Jacqueline CABAJ AWAD (SWE) / Veronika KAPSHAY (UKR) 6-3, 6-2
SF: Elena CADAR / Oana SIMION
[4] – Ilze HATTINGH (RSA) / Michelle SAMMONS (RSA) [1] 6-4, 6-3
QF: Elena CADAR / Oana SIMION
[4] – Dabin KIM (KOR) / Pauline PAYET (FRA)  6-3, 6-4
R16: Elena CADAR / Oana SIMION
[4] – Katya MALIKOVA (UKR) / Diana SHEVCHENKO (RUS) 6-4, 6-0

Palmanova (10.000 USD)
R16: Julia PAYOLA (ESP)[WC] – Irina BARA (362) [2] 6-4, 3-6, 6-1
R32: Irina BARA (362) [2] – Camelia HRISTEA (772) 6-3, 6-0

DUBLU
QF:
Alice BACQUIE (FRA) / Jessika PONCHET (FRA) – Irina BARA  / Camelia HRISTEA [1] 6-4, 6-4
R16: Irina BARA  / Camelia HRISTEA
[1] – Tanysha DISSANAYAKE (GBR) / Daniella MEDVEDEVA (RUS) 6-1, 6-2

Hammmet (10.000 USD)
R32: Petra JANUSKOVA (800) Cristina ADAMESCU (651) 6-3, 2-6, 6-4

DUBLU
SF:
Despina PAPAMICHAIL (GRE) / Chantal SKAMLOVA (SVK) [1] – Cristina ADAMESCU/ Ines MURTA (POR) [3] 6-4, 7-6(4)
QF: Cristina ADAMESCU/ Ines MURTA
(POR) [3]  Mirabelle NJOZE (GBR) / Nelise VERSTER (RSA) 6-3, 6-2
R16: Cristina ADAMESCU/ Ines MURTA
(POR) [3] – Beatrice LOMBARDO (ITA) / Vanda LUKACS (HUN) 7-6(7), 3-6, [10-7]

Antalya (10.000 USD)
F: Gabriela RUSE (499) [3] – Nina POTOCNIK (SLO, 721) [8] 7-5, 4-6, 6-2
SF: Gabriela RUSE (499) [3] – Petra UBERALOVA (SVK) [5] 6-1, 2-1
QF: Gabriela RUSE (499) [3] – Marina KACHAR (SRB, 683) [7] 7-6(3), 4-6, 7-6(3)
Alexandra PERPER (MDA, 641) [6]  – Ioana ROŞCA (594) [4] 6-3, 7-6(5)
R16: Gabriela RUSE (499) [3] – Dilara YURTKURAN (TUR, 1292=) 6-0, 6-1
Ioana ROŞCA (594) [4] – Ekaterina OVCHARENKO (RUS) 6-1, 6-4
Nina POTOCNIK (SLO, 721) [8] – Andreea PRISACĂRIU 6-3, 2-6, 6-3
R32: Gabriela RUSE (499) [3] – Nina NIKITOVIC (SRB) 6-0, 6-1
Ioana ROŞCA (594) [4] – Satsuki TAKAMURA (JPN, 1183=) 6-3, 6-2    
Andreea PRISACĂRIU – Kelia LE BIHAN (FRA, 1212=) 6-4, 6-3
Q2: Andreea PRISĂCARIU – Natalie CVACKOVA (CZE)   7-5, 6-3
Q1: Andreea PRISĂCARIU – Tuana OZ (TUR) 6-0, 6-0
Laura HEINRICHS (GER) – Raluca CIUFRILĂ 6-2, 7-5

DUBLU
F: Dasha IVANOVA (USA) / Elena Gabriela RUSE
[4] – Adrijana LEKAJ (CRO) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [1] 7-6(1), 6-1
SF: Dasha IVANOVA
(USA) / Elena Gabriela RUSE [4] – Olena KYRPOT (UKR) / Alexandra PERPER (MDA) [2] 6-4, 6-1
Adrijana LEKAJ (CRO) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [1]  – Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA [3] 4-6, 7-6(5), [10-5]
QF: Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA
[3]Valeria NIKOLAEV (ISR) / Nina POTOCNIK (SLO) 6-3, 6-2
Dasha IVANOVA (USA) / Gabriela RUSE [4] – Mira ANTONITSCH (AUT) / Lisa-Marie MAETSCHKE (GER) 7-5, 6-2
R16: Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA [3] – Alessandra GISONNA (ITA) / Ekaterina OVCHARENKO (RUS)  6-1, 6-0
Dasha IVANOVA (USA) / Gabriela RUSE [4] – Dana KREMER (GER) / Valentina MOKROVA (RUS) 6-3, 6-1
Mira ANTONITSCH (AUT) / Lisa-Marie MAETSCHKE (GER) – Andreea PRISACĂRIU / Dilara YURTKURAN (TUR) 7-6(4), 6-1

 

 

ITF PRO – Masculin

Cartagena (10.000 USD)
QF: Maxime CHAZAL (FRA,) [3] – Vasile ANTONESCU (568) 6-1, 6-7(2), 6-2
R16: Vasile ANTONESCU (568) – Adria MAS MASCOLO (ESP) 6-4, 3-0 Ret.
Arthur DE GREEF (BEL, 226) [1] – Dragos DIMA (480) 6-3, 6-3

R32:
Dragos DIMA (480) – Miguel SEMMLER (939) 6-3, 1-6, 6-1     

Vasile ANTONESCU (568) – Mircea JECAN (845) 6-4, 7-6(10)
Q2: Mircea JECAN (845) [6] – Raul BRANCACCIO (ITA, 1287) [15] 6-1, 6-7(3), 7-6(3)
Q1: Mircea JECAN (845) [6] – Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ, 1628=) 6-1, 6-1

DUBLU
F: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN
[4] – Carlos TABERNER (ESP) / Kento YAMADA (JPN) 6-4, 6-1
SF: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN
[4] – Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) / Oriol ROCA BATALLA 7-5, 6-3
QF: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN
[4] – Alejandro IBANEZ GALLEGO (ESP) / Tomas PUSIC 6-3, 6-2
R16: Vasile ANTONESCU  / Mircea JECAN
[4] – Pedro BERNABE FRANCO (ESP) / Enrico BURZI (ITA) 6-1, 6-0

 

 

JUNIORI

Luxemburg (Grad 4)
FETE
R32: Manon LEONARD (FRA, 764) – Andreea VELCEA (637)  7-6(2), 6-4

Siauliai (Lituania, Grad 2)
FETE
QF: Jodie Anna BURRAGE (GBR) [6] – Mihaela Lorena MĂRCULESCU (267) 6-3, 7-6(3)
R16: Mihaela Lorena MĂRCULESCU (267) – Anna LAGUZA (UKR, 653) 6-4, 1-6, 6-2
R32: Mihaela Lorena MĂRCULESCU (267) – Gerda ZYKUTE (LTU, 453) 6-1, 4-6, 6-3

DUBLU
QF: Maja CHWALINSKA (POL) / Anna LAGUZA (UKR) – Weronika Jasmina FORYS (POL) / Mihaela Lorena MĂRCULESCU 6-7(5), 6-4, [11-9]
R16: Weronika Jasmina FORYS (POL) / Mihaela Lorena MĂRCULESCU – Georgina AXON (GBR) / Jodie Anna BURRAGE (GBR) [2] w.o.

ALK Open (Kaarina, Finlanda, Grad 4)
BĂIEŢI
R32: Tobias LINDBERGET (SWE, 455) [8] – Filip Cristian JIANU (1093) [2] 7-6(4), 6-1
Q3: Filip Cristian JIANU (1093) [2] – Marko VEJNOVIC (SWE, 1825=)
Adrien GOBAT (FRA, 1770=) – Raul-Alin DICU 6-1, 6-1
Q2: Filip Cristian JIANU (1093) [2] – Mikko ROUVALA (FIN) 6-2, 6-3
Raul-Alin DICU – Marcus LOVSTAD GEBAUER (DEN) 6-3, 6-4
Q1: Filip Cristian JIANU (1093) [2] – Otto MESKANEN (FIN) 6-0, 6-4
Raul-Alin DICU – Ville PERKKOLA (FIN) 6-1, 6-3

DUBLU
R16: Valdemar HOLM (SWE) / Tobias LINDBERGET (SWE) [3] –Filip Cristian JIANU (ROU) / Wojciech MAREK (POL)  6-2, 7-6(1)    

FETE
QF: Kristina KISLYAK (RUS, 483) [6] – Oana Smaranda CORNEANU (935) 6-4, 6-2
R16: Oana Smaranda CORNEANU (935) – Gergana TOPALOVA (BUL, 485) [3]  6-7(4), 7-6(3), 6-2
R32: Oana Smaranda CORNEANU (935) – Hanna WIKBERG (794) 4-6, 6-0, 7-5
Q2: Ekaterina REYNGOLD (RUS, 843) – Iulia Bianca ILINCA (1700=) [4] 6-0, 6-1
Q1: Iulia Bianca ILINCA (1700=) [4]

DUBLU
QF:
Maileen NUUDI (EST) / Saara ORAV (EST) – Oana Smaranda CORNEANU  / Kiara PETROVICKA (SVK) 6-3, 6-4
R16: Oana Smaranda CORNEANU 
Kiara PETROVICKA (SVK) – Anna BOWTELL (IRL) / Alena NIKISHINA (RUS) 6-1, 6-2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com