Nu rata:

REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 25 – 31ianuarie 2016

 

Australian Open – Grand Slam

Masculin (19.703.000 USD)
Q2:
Mirza BASIC (BIH, 137) [22] – Marius COPIL (169) 6-3, 7-6(1)
Q1: M
arius COPIL (169) – Gianluca NASO (ITA, 223) 7-6(5), 6-4

DUBLU
QF:
Adrian MANNARINO (Franţa, 223) / Lucas POUILLE (Franţa, 270) – Jean-Julien ROJER (NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] 7-6(5), 6-7(2), 6-4
R16:
Jean-Julien ROJER (NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] – Marco CECCHINATO (Italia, 352) / Andreas SEPPI (Italia, 224) 7-6(0), 6-3
Treat Huey (PHI, 34) / Max MIRNY (BLR, 29) – Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] 6-4, 6-3
R32: Jean-Julien ROJER
(NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] – Benjamin BECKER (GER, 227) / Dominic THIEM (AUT, 261) 6-3, 3-6, 6-3

Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] – Lukas DLOUHY (CZE) / Jiri VESELY (CZE, 1266) 6-3, 6-2
R64: Jean-Julien ROJER
(NED, 3) / Horia TECĂU (2) [1] – Martin KLIZAN (SVK, 102) / Sergiy STAKHOVSKY (UKR, 134) 7-5, 6-2

Rohan BOPANNA (IND, 9) / Florin MERGEA (11) [4] – Omar JASIKA (AUS, 316) / Nick KYRGIOS (AUS, 166) 7-5, 6-3

Feminin (14.835.728 USD)
R64:
Angelique KERBER (GER, 6)Alexandra DULGHERU (61) 6-2, 6-4
Elizaveta KULICHKOVA (RUS, 109) – Monica NICULESCU (40) 6-4, 2-6, 6-4
R128: Monica NICULESCU (40) – Teliana PEREIRA (BRA, 46) 6-2, 6-1
Alexandra DULGHERU (61) – Storm SANDERS (AUS, 355) [WC] 6-4, 6-2

Shuai ZHANG (CHN, 132) [Q] – Simona HALEP (2) [2] 6-4, 6-3
Johanna LARSSON (SWE, 50) – Irina BEGU (31) [29] 6-3, 6-2
Julia GOERGES (GER, 45) – Andreea MITU (95) 6-3, 6-4
Q1:
B
arbora KREJCIKOVA (CZE, 194) – Patricia ŢIG (123) 7-6(5), 6-7(1), 6-3

DUBLU
R32:
Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS, 27) / Elena VESNINA (RUS, 5) – Ysaline BONAVENTURE (BEL, 61) / Raluca OLARU (49) 6-1, 6-2
R64: Ysaline BONAVENTURE (BEL, 61) / Raluca OLARU (49) – Jelena JANKOVIC (SRB, 69) / Andrea PETKOVIC (GER, 99) 6-4, 6-4
Dominica Cibulkova (SVK, 180) / Kirsten FLIPKENS (BEL, 158) – Irina BEGU (31) / Monica NICULESCU (30) [9]  6-4, 3-6, 6-4
Yaroslava SHVEDOVA (KAZ, 6) / Samantha STOSUR (AUS, 27) – Alexandra DULGHERU (326) / Silvia SOLER-ESPINOSA (ESP, 72) 7-6(3), 6-3

Dublu Mixt
F:
Elena VESNINA (RUS, 8) / Bruno SOARES (BRA, 22) Coco VANDEWEGHE (SUA, 51) / Horia TECĂU (2) 6-4, 4-6, [10-5]
SF: Coco VANDEWEGHE
(SUA, 51) / Horia TECĂU (2) Andreja KLEPAC (SLO, 23) / Treat HUEY (PHI, 34) 6-4, 6-4
QF: Coco VANDEWEGHE (SUA, 51) / Horia TECĂU (2) Bethanie MATTEK-SANDS (SUA, 3) / Bob BRYAN (SUA, 4) 6-3, 6-7(5), [10-6]
R16
: Coco VANDEWEGHE
(SUA, 51) / Horia TECĂU (2)Sara ERRANI (ITA, 48) / Fabio FOGNINI (ITA, 10) w.o.
R32: Coco VANDEWEGHE (SUA, 51) / Horia TECĂU (2)Lucie HRADECKA (CZE, 17) / Marcin MATKOWSKI (POL, 16)

Juniori – Băieţi
R32:
Stefanos TSITSIPAS (GRE, 6) [3] – Călin MANDA (36) 6-4, 6-3
R64
: Călin MANDA (36) – Richard YANG (116) 6-2, 7-5

DUBLU
R16:
Alex DE MINAUR (AUS) / Blake ELLIS (AUS) – Călin MANDA / Louis TESSA (FRA) 7-6(3), 7-5
R32: Călin MANDA / Louis TESSA
(FRA) – Felix AUGER ALIASSIME (CAN) / Jack MINGIJE LIN (CAN) [7] 6-3, 6-4

Juniori – Fete
R64:
Tereza MIHALIKOVA (SVK, 6) [2] – Ioana MINCĂ (28) 7-5, 6-4
Baijing LIN (AUS, 251) [WC] – Georgia CRĂCIUN (44) 7-5, 6-2
Nina KRUIJER (NED, 67) – Oana GAVRILĂ (57) 6-1, 6-7(5), 6-1

DUBLU
R16:
I-Hsuan Cho (TPE) / Ayumi Miyamoto (JPN) – Georgia CRĂCIUN / Oana GAVRILĂ 7-6(7), 2-6, [10-8]
R32: Georgia CRĂCIUN / Oana GAVRILĂ
– Olga DANILOVIC (SRB) / Kaja JUVAN (SLO) 7-6(3), 2-6, [11-9]

Mira ANTONITSCH (AUT) / Panna UDVARDY (HUN) – Berfu CENGIZ (TUR) [7] / Ioana MINCĂ [7] 6-3, 6-2

 

AATP CHALLENGER

 

ITF PRO – Feminin

 

ITF PRO – Masculin
 JUNIORI

 

 

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com