Nu rata:

REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 8 – 14 februarie 2016

ATP

Rotterdam (1.597.155 USD)
DUBLU
SF: Philipp PETZSCHNER (GER, 45) / Alexander PEYA (Austria, 23) – Jean-Julien ROJER (NED, 4)/ Horia TECĂU (3) [1] 7-6(5), 3-6, [11-9]
QF: Jean-Julien ROJER (NED, 4)/ Horia TECĂU (3) [1] – Gilles MÜLLER (LUX, 129)/ Nenad ZIMONJIC (SRB, 13) 6-3, 6-3
Nicolas MAHUT (Franţa, 16 ATP) / Vasek POSPISIL (Canda, 19) – Rohan BOPANNA (IND, 8) / Florin MERGEA (12) [4] 3-6, 6-1, [10-8]

R16: Jean-Julien ROJER (NED, 4)/ Horia TECĂU (3) [1] – Guillermo GARCIA-LOPEZ (SPA, 113) / Viktor TROICKI (CRO, 183) 6-3, 6-2
Rohan BOPANNA (IND, 8) / Florin MERGEA (12) [4] – Lukasz KUBOT (POL, 28) / Marcin MATKOWSKI (POL, 15) 6-7(7), 6-3, [10-7]

 

WTA

St. Petersburg (687.900 USD)
R16: Timea BABOS (HUN, 51) Monica NICULESCU (37) [9] 4-6, 6-1, 6-3
R32: Monica NICULESCU (37) [9] – Natalia VIKHLYANTSEVA (RUS, 265) [WC] 6-0, 6-3
Elena VESNINA (RUS, 122) – Patricia ŢIG (124) [LL] 3-6, 6-3, 6-1
Q3: Klara KOUKALOVA (CZE, 111) [3] – Patricia ŢIG (124) [5] 6-4, 6-3
Q2: Patricia ŢIG (124) [5] – Lesley KERKHOVE (NED, 188) 7-6(4), 6-3
Q1: Patricia ŢIG (124) [5] – Ekaterina BYCHKOVA (RUS, 248) 6-0, 6-3

DUBLU
QF:
Vera DUSHEVINA (RUS, 84) / Barbora KREJCIKOVA (CZE, 62) – Monica NICULESCU (32) / Laura SIEGEMUND (GER, 41) [4] 4-3 ret.
Anabel Medina GARRIGUES (SPA, 26) / Arantxa PARA SANTOJA (SPA, 33) [3] – Elena BOGDAN (132) / Ilona KREMEN (BLR, 334) 7-5, 6-2
R16: Monica NICULESCU (32) / Laura SIEGEMUND (GER, 41) [4] – Raluca OLARU (45) / Patricia ŢIG (186) 6-3, 6-2

Elena BOGDAN (132) / Ilona KREMEN (BLR, 334) – Dairja JURAK (CRO, 47) / Nicole MELICHAR (SUA, 75) 6-3, 5-7, [12-10]

 

ATP CHALLENGER

Santo Domingo (Republica Dominicană, 75.000 USD + H)
Q3: Roberto QUIROZ (ECU, 1223) [WC] Victor HĂNESCU (284) [4] 3-6, 6-3, 7-5
Q2: Victor HĂNESCU (284) [4] – Christopher DIAZ-FIGUEROA (GUA, 490) 6-4, 6-4
Q1: Victor HĂNESCU (284) [4] – Kaichi UCHIDA (JPN, 486) 6-3, 3-6, 7-6(8)

DUBLU
SF: Ariel BEHAR (URU, 182) / Giovanni LAPENTTI (ECU, 570) – James CERRETANI (SUA, 128) / Victor HĂNESCU (720) 6-7(4), 6-4, [10-7]
QF: James CERRETANI
(SUA, 128) / Victor HĂNESCU (720) – Roberto CARBALLES BENA (SPA, 448) / Oriol ROCA BATALLA (SPA, 269) 6-4, 6-4
R16: James CERRETANI (SUA, 128) / Victor HĂNESCU (720) – Purav RAJ (IND, 126) / Ruan ROELOFSE (RSA, 131) [2] 6-4, 1-6, [10-4]

 

ITF PRO – Feminin

Sharm El Sheikh (10.000 USD)
R16: Julia TERZIYSKA (BUL, 310) [1] –  Ioana PIETROIU [SE] 6-2, 6-4

R32: Ioana PIETROIU [SE]Anastasia Evgenyevna NEFEDOVA (RUS, 832) 6-1, 6-7(6), 7-5
Britt GEUKENS (BEL, 685) – Oana SIMION (598) [6] 6 -4, 6-4

DUBLU
F: Britt GEUKENS (BEL) / Oana SIMION
[4] Nora NIEDMERS (GER) / Julia WACHACZYK (GER) [3] 2-6, 6-3, [10-7]
SF: Britt GEUKENS (BEL) / Oana SIMION [4] – Ilze HATTINGH (RSA) / Madrie LE ROUX (RSA)   36, 6-2, [10-8]
QF: Britt GEUKENS (BEL) / Oana SIMION
[4] – Rio KITAGAWA (JPN) / Haine OGATA (JPN) 6-4, 6-2

R16: Britt GEUKENS (BEL) / Oana SIMION [4] – Anastasia Evgenyevna NEFEDOVA (RUS) / Mara SCHMIDT (USA) 6-4, 6-1

Sunderland (Marea Britanie, 10.000 USD)
R16: Silvia NJIRIC (CRO, 435) [5]Karola BEJENARU (971) 6 – 3, 6-4
R32: Karola BEJENARU (971) – Natalia SIPEK (SLO) 6-4, 6-3
Q2: Karola BEJENARU (971) – Yukun ZHANG (CHN, 698) [1] 
6-1, 7-5
Q1: Karola BEJENARU (971) – Charlotte KLASEN (GER, 977=) 6-1, 6-0

Antalya (10.000 USD)
QF: Anne SCHAEFER (GER, 225) [1]Daiana NEGREANU (613) [7] 6-2, 6-3
R16: Daiana NEGREANU (613) [7] – Sarvinoz SAIDHUJAEVA (UZB, 1291=) 6-3, 6-0
R32: Daiana NEGREANU (613) [7] –
Birdem OZ (TUR) 6-1, 6-0

DUBLU
F: Steffi DISTELMANS
(Belgia) / Daiana NEGREANU [2]Josephine BOUALEM (FRA) / Yuenu LI (CHN)
SF: Steffi DISTELMANS
(Belgia) / Daiana NEGREANU [2] – Aleksandra BUCZYNSKA (POL) / Jelena LUKIC (SRB) 7-5, 6-3
QF: Steffi DISTELMANS (Belgia) / Daiana NEGREANU [2]Ani AMIRAGHYAN (ARM) / Natasha PILUDU (ITA) 7-5, 6-2

R16: Steffi DISTELMANS (Belgia) / Daiana NEGREANU [2] – Seira SHIMIZU (JPN) / Constanze STEPAN [2] 6-2, 6-1

 

ITF PRO – Masculin

Baku (10.000 USD)
R32: Timur KHABIBULIN (KAZ, 930) – Petru-Alexandru LUNCANU (407) 7-5, 6-4

DUBLU
R16:
Joe COOPER (GBR) / Michal KONECNY (CZE) – Pirmin HAENLE (GER) / Petru-Alexandru LUNCANU [1] 7-5, 6-4

Paguera (Mallorca, 10.000 USD)
R32: Carlos TABERNER (SPA, 761) – Mircea JECAN (843) [4] 7-6(6), 6-1

Q3: Mircea JECAN (843) [4] – Jacopo STEFANINI (ITA, 1262) [14] 3-6, 6-4, 6-2
Alex DE MINAUR (AUS, 1606=) – Victor CORNEA (951) [6] 6-2, 6-7(6), 6-3
Q2: Mircea JECAN (843) [4] –
Luca GIACOMINI (ITA, 577=)
Victor CORNEA (951) [6] Joan SOLER (FRA, 1781=) 4-6, 6-3, 6-4
Q1: Mircea JECAN (843) [4] – Mariano ESPOSITO (ITA)  7-5, 6-2

Victor CORNEA (951) [6] Claudio QUINONES GARCIA (ESP) 6-1, 6-1

DUBLU
SF:
Tomislav BRKIC (BIH) / Goncalo OLIVEIRA (POR) [1]  – Victor Vlad CORNEA / Mircea-Alexandru JECAN [3] 6-2, 6-4
QF: Victor Vlad CORNEA / Mircea-Alexandru JECAN
[3] – Mario VILELLA MARTINEZ (ESP) / Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) 6-2, 6-0
R16: Victor Vlad CORNEA / Mircea-Alexandru JECAN
[3] – Sergio RUIZ (ESP) / Pedro VIVES MARCOS (ESP) 6-2, 6-3   

Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
R16: Alexey VATUTIN (RUS, 317) [4]  Bogdan APOSTOL (1559=) 6-2, 6-4
R32: Bogdan APOSTOL (1559=) –
Andrei APOSTOL  (865)  6-3, 6-2
Q3: Bogdan APOSTOL (1559=) – Nicolae FRUNZĂ (1010) 5-7, 7-6(6), 6-3
Q2: Nicolae FRUNZĂ (1010)
Tomas BUILES 6-2, 6-2

Bogdan APOSTOL (1559=) – Aleksei KHOMICH (BLR, 1699=) 6-1, 6-1
Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) [13] – Patrick GRIGORIU 4-6, 7-6(3), 7-6(5)
Q1: Nicolae FRUNZĂ (1010), Bogdan APOSTOL (1559=) BYE
Patrick GRIGORIU – Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) 6-1, 6-0

DUBLU
QF:
Martin BLASKO (SVK) / Marek JALOVIEC (CZE)  – Andrei APOSTOL  / Nicolae FRUNZĂ 6-2, 6-1
R16: Andrei APOSTOL  / Nicolae FRUNZĂ
– Ivan NEDELKO (RUS) / Igor SOBOLTA (UKR) 6-2, 7-6(3)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS) – Riccardo BONADIO (ITA) / Patrick GRIGORIU [4] 6-1, 6-4
Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) / David PEREZ SANZ (ESP) [3] – Bogdan APOSTOL  / Miki JANKOVIC (SRB) 6-3, 6-1    

Antalya (10.000 USD)
Q1: Milan HABRMAN (SVK, 1358) [9] – Vincenţiu NICULESCU 6-2, 6-2

 

JUNIORI

Chişinău (Grad 2)
BĂIEŢI
QF: Alastair GRAY (GBR, 148) [8]  Alexandru Vasile MANOLE (300) 3-6, 7-5, 6-4
R16: Alexandru Vasile MANOLE (300) – Igor KARPOVETS (UKR, 644) [Q] 6-3, 7-6(4)
Kacper ZUK (POL, 33) [1]  – Daniel COZMA (257) 6-2, 6-1

Tim RUEHL (GER, 69) [3] 
Ioan Dan ABRUDAN (401) 6-3, 6-2
R32: Daniel COZMA (257) – Roman BLOKHIN (RUS, 424) 7-6(4), 1-6, 6-1
Ioan Dan ABRUDAN (401) – Kaloyan DIMITROV (BUL, 684) 6-3, 6-3
Alexandru Vasile MANOLE (300) –  Alexey ALESHCHEV (RUS, 76) [4] 7-6(2), 7-5
Rudolfs MEDNIS (LAT, 141) –  Cristian Ştefan MOLDOVAN (404) 7-6(5), 6-2
Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) [6] (105) – Filip Cristian JIANU (1314=) 6-2, 6-0
Nikita MASHTAKOV (UKR, 143) – Vlad Andrei DANCU (95) [5] 6-3, 6-0
Q3: Federico BERTUCCIOLI (ITA, 654) [6] – Edris FETISLEAM (559) [3] 6-0, 6-2
Aliaksandr LIAONENKA (BLR, 383) [1] – Dan Alexandru TOMESCU (647) [5] 7-6(4), 6-3

Roman BLOKHIN (RUS, 424) [2] – Vladislav MELNIC (694) 6-4, 6-4
Q2: Edris FETISLEAM (559) [3] – Ilya SNITARI (MDA) 6-2, 6-3
Dan Alexandru TOMESCU (647) [5] – Yevgen SIS (UKR, 836) 6-4, 7-6(4)
Vladislav MELNIC (694) – Timur MAULENOV (UKR, 751) [7]  6-3, 6-4
Igor KARPOVETS (UKR, 644) [4] – George David ILIE (1401=) 6-0, 6-0
Roman BLOKHIN (RUS) [2] – Petru Octavian BERDILĂ 6-1, 7-6(4)
Q1Edris FETISLEAM (559) [3] BYE 
Dan Alexandru TOMESCU (647) [5]Nikita DUSHENKO (RUS) 6-2, 6-0    
Vladislav MELNIC (694) – Victor HUET (FRA) 6-7(5), 7-6(2), 6-2
George David ILIE (1401=) – Nichita SPRINCI (MDA) 6-2, 2-6, 6-4
Petru Octavian BERDILĂ – Cezar CRETU (MDA) 6-3, 2-6, 6-1    

Aleksandr BRAYNIN (UKR, 1437=) – Marian Petre PRĂJESCU 6-7(4), 6-4, 6-4     
Kirill SNITARI (MDA) – Nicolae BACIU 6-3, 7-5     

DUBLU
R16: Federico BERTUCCIOLI (ITA) / Alexandros SKORILAS (GRE) – Cristian Ştefan MOLDOVAN  / Dan Alexandru TOMESCU 6-4, 4-6, [10-4]     
Kaya GORE (TUR) / Nikita MASHTAKOV (UKR) [4] – Vlad Andrei DANCU  / Alexandru Vasile MANOLE 7-6(6), 1-6, [10-7]
Gustavs LUKSTINS (LAT) / Rudolfs MEDNIS (LAT) Răzvan Marius CODESCU  / Daniel COZMA 6-3, 6-4

FETE
F: Georgia Andreea CRĂCIUN (46) [1] – Vlada KOVAL (RUS, 242) 4-6, 6-3, 7-5
SF: Georgia Andreea CRĂCIUN (46) [1] – Daria ORICHKEVITCH (UKR, 781) [Q] 6-7(6), 6-4, 6-4
QF: Georgia Andreea CRĂCIUN (46) [1] – Aleksandra KUZNETSOVA (RUS, 214)  7-6(5), 6-1
Daria ORICHKEVITCH (UKR, 781) [Q] – Andreea PRISĂCARIU (414) 6-3, 6-3
R16: Georgia Andreea CRĂCIUN (46) [1] – Vlada MEDVEDCOVA (MDA, 1247=) [WC] 6-3, 6-0
Andreea PRISĂCARIU (414) – Dominika SUJOVA (SVK, 154) [6] 6-2, 3-6, 6-3

R32: Georgia Andreea CRĂCIUN (46) [1] – Sofiya GAISINA (RUS, 540) 6-3, 6-3
Andreea PRISĂCARIU (414) – Alexandra DUBROVINA (600) 6-2, 6-3    
Jennifer TIMOTIN (IRL, 310) Paula Mihaela ONIŢĂ (2096=) 6-3, 6-0
Johana MARKOVA (140) [5] – Iulia Maria IVAŞCU (200) 6-3, 6-1
Q3: Jennifer TIMOTIN (IRL) [1] – Ramona Eva CHIVU (646=) [6] 6-0, 6-7(4), 6-1
Q2: Ramona Eva CHIVU (646=) [6] – Angelina DIMOVA (UKR) 6-3, 6-0
Daria AFANASYEVA (RUS, 1208) – Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (617) [5] 6-2, 6-3
Diana BELALOVA (UKR, 1636=) – Gabriela Ana Maria DAVIDESCU (930) [8] 6-4, 6-2
Q1: Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (617) [5], Ramona Eva CHIVU (646=) [6], Gabriela Ana Maria DAVIDESCU (930) [8] BYE
Daryna KOVALENKO (UKR) – Maria Alexandra GIURA (983=) 6-2, 6-3

DUBLU
R16
: Eva ALEXANDROVA (BLR) / Maryna CHERNYSHOVA (UKR) – Georgia Andreea CRĂCIUN  / Iulia Maria IVAŞCU [1] 6-2, 6-2    

Zhibek KULAMBAYEVA (KAZ) / Milana LYSOVA (KAZ) – Andreea PRISĂCARIU  / Zinovia VANEVA (BUL) 6-2, 6-4
Johana MARKOVA (CZE) / Dominika SUJOVA (SVK) [2] – Paula Mihaela ONIŢĂ  / Jennifer TIMOTIN (IRL) 6-3, 6-2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com