Nu rata:

Turneul Final WTA – Shenzhen 2019: Babos / Mladenovic s-au calificat în semifinale. Ordinea de joc – la simplu şi dublu – de astăzi

Imagini, din timpul partidelor de ieri
Videoclipuri cu rezumatele partidelor, la sfârşitul ştirii

Ieri, la Turneul Final WTA “Shiseido WTA Finals Shenzhen”, în afara partidelor de simplu din runda a doua a Grupei Violet (meciul 1 şi meciul 2) s-au disputat cele din runda a doua a Grupei Roşii în proba de dublu:

Elise Mertens (Belgia, 3) / Aryna Sabalenka (Belarus, 2) [1] – Hao-Ching Chan (11) / Latisha Chan (11) (ambele Taipei) [5] 7-6(5), 6-4 în 1h48′,
după ce Mertens / Sabalenka au salvat două mingi de set, atunci când serveau la 4-5, în prima manşă.

Timea Babos (Ungaria, 6) / Kristina Mladenovic (Franţa, 5) [3] – Anna-Lena Grönefeld (Germania, 10) / Demi Schuurs (Olanda, 16) [8] 7-5, 6-2 în 1h14′,
după ce Babos / Mladenovic au salvat două mingi de set, atunci când serveau la 4-5, în prima manşă.

Babos / Mladenoviccampioanele de la Roland Garros – au două victorii şi sunt calificate în semifinale.
Chan / Chan – 3 titluri Premier în 2019 – sunt eliminate [o victorii].
Mertens / Sabalenka [1 victorie] – campioanele de la US Open – pot încheia grupa şi pe primul loc, dacă le înving vineri pe Babos / Mladenovic şi se pot califica de pe locul 2 chiar dacă pierd, dar şi dacă Grönefeld / Schuurs [1 victorie] – fără titlu anul acesta, doar 5 finale – pierd la surorile Chan.
Grönefeld / Schuurs au nevoie pentru calificare de victorie în ultima rundă şi de înfrângerea echipei Mertens / Sabalenka.

Ordinea de joc de vineri, 1 noiembrie

*

Până atunci, astăzi se vor disputa partidele ultimei runde din Grupa Roşie la simplu şi Grupa Violet la dublu, după următoarea ordine de joc:

  • de la ora 10.00:

Barbora Krejcikova (14) / Katerina Siniakova (7) (ambele Cehia) [6] – Samantha Stosur (Australia, 15 WTA la dublu) / Shuai Zhang (China, 13) [7]

Palmares direct: 0-1

Stosur / Zhang au câştigat în sferturile Australian Open 2019: 7-6(2), 7-6(4).

Meci decisiv pentru determinarea celei de-a doua echipe care se va califica în semifinale.

  • nu mai devreme de ora 12.30:

Ashleigh Barty (Australia, 1 WTA) [1]Petra Kvitova (Cehia, 6) [6]

Palmares direct: 2-4

Credit Info: itftennis.com

  • nu mai devreme de ora 14.00:

Belinda Bencic (Elveţia, 7) [7]Kiki Bertens (Olanda, 10) [Alt]

Palmares direct: 0-3

Calculele calificării în Grupa Roşie

  • în continuare:

Su-Wei Hsieh (Taipei, 4) / Barbora Strycova (Cehia, 1) [2]Gabriela Dabrowski (Canada, 8) / Xu Yifan (China, 8) [4]

Palmares direct: 3-0

Meci fără miză, căci Hsieh / Strycova sunt deja calificate în semifinale şi Dabrowski / Xu sunt eliminate.

 

Ordinea de joc – 31.10 – Turneul Final WTA

Tablourile turneelor WTA

Galerie videoclipuri (2)
Rezumatele partidelor de dublu disputate ieri


ComenteazĂ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com