US Open 2017: Mihaela Buzărnescu a făcut un al doilea set curajos cu Caroline Wozniacki.

3 Slideshow-uri a câte 5 imagini

După ce a pierdut la un scor categoric primul set al partidei cu favorita 5, Caroline Wozniacki, Mihaela Buzărnescu a lăsat tracul – firesc pentru primă partidă pe un tabloul principal de Mare Şlem şi cu o asemenea adversară în faţă – deoparte şi a jucat foarte bine.

A fost o încântare să o vedem pe Wozniacki împinsă mult în spatele liniei de fund şi pe Mihaela reuşind crosuri scurte sau prinzând-o pe daneză pe picior greşit.
În această a doua manşă, jucătoarea noastră a făcut primul break pentru 2-0, s-a văzut egalată, dar a reuşit apoi să meargă cap la cap cu jucătoarea din Danemarca până la 5-5, după ce a recuperat imediat serviciul pierdut în ghemul 7.
Finalul a aparţinut danezei, dar Mihaela a confirmat, cel puţin în al doilea act al partidei, sezonul excelent de până acum.

Caroline Wozniacki (Danemarca, 5 WTA) [5] – Mihaela Buzărnescu (133) [Q] 6-1, 7-5