Nu rata:

WTA Bogota 2019: Ana Bogdan şi perechea Bara / Ruse joacă astăzi. Ostapenko [1] a fost eliminată.

Ana Bogdan va disputa astăzi a doua partidă la WTA International “Claro Open Colsanitas”. Finalele celor 21 ediţii de până acum – cu Edina Gallovits, campioană la dublu în 2010 şi 2011 – la sfârşitul ştirii.

Partida din optimile de finală:

Ana Bogdan (124 WTA) – Sara Sorribes Tormo (Spania, 79, clasament maxim: 76 WTA / februarie 2019, 22 de ani) [7],

Palmares direct: 1-1

Credit Info: itftennis.com

este programată a doua din sesiunea ce începe la ora 19.00, iar startul ei nu se va da înainte de ora 20.00.

Sara Sorribes Tormo are în 2019 – până la Bogota – un palmares victorii – înfrângeri: 10-10, doar 5 dintre aceste victorii fiind obţinute pe tablourile principale WTA: două pentru sferturile de finală ale International Auckland şi câte una pentru turul 2 la Premier Mandatory Indian Wells, Miami şi Premier Charleston. Celelalte 5 au fost obţinute la WTA 125k Indian Wellls şi ITF W60 Burnie.
Cea mai bine clasată jucătoare învinsă a fost Kirsten Flipkens (60) – R16 Auckland, dar a pierdut şi la Paula Badosa Gibert (141).

*

Partida din turul 1 (R16) al probei de dublu, amânată de ieri:

Irina Bara (64 WTA la dublu) / Gabriela Ruse (138) – Laura Pigossi (Brazilia, 134) / Renata Zarazua (Mexic, 160)

este programată a doua de pe terenul 1, unde sesiunea începe la ora 18.30, aşadar ora aproximativă de ar fi 20.00:

*

Altfel, în turul 1, care nu s-a încheiat încă, a fost eliminat un singur cap de serie şi anume cel principal:

Kristie Ahn (SUA, 205, clasament maxim: 105 / ianuarie 2018, 26 de ani) [LL] – Jelena Ostapenko (Letonia, 29) [1] 2-6, 7-6(5), 7-5 în 2h32′, după ce americanca a salvat în setul decisiv două mingi de meci la 4-5, pe serviciul letonei.

*

Ordinea de joc – 10.04 – WTA Bogota 2019

Tablourile turneelor WTA

*

1998 Argentina Paola Suárez Canada Sonya Jeyaseelan 6–3, 6–4
1999 Colombia Fabiola Zuluaga Greece Christína Papadáki 6–1, 6–3
2000 Austria Patricia Wartusch Italy Tathiana Garbin 4–6, 6–1, 6–4
2001 Argentina Paola Suárez (2) Hungary Rita Kuti-Kis 6–2, 6–4
2002 Colombia Fabiola Zuluaga (2) Slovenia Katarina Srebotnik 6–1, 6–4
2003 Colombia Fabiola Zuluaga (3) Spain Anabel Medina Garrigues 6–3, 6–2
2004 Colombia Fabiola Zuluaga (4) Spain María Sánchez Lorenzo 3–6, 6–4, 6–2
2005 Italy Flavia Pennetta Spain Lourdes Domínguez Lino 7–6(7–4), 6–4
2006 Spain Lourdes Domínguez Lino Italy Flavia Pennetta 7–6(7–3), 6–4
2007 Italy Roberta Vinci Italy Tathiana Garbin 6–7(5–7), 6–4, 0–3 ret.
2008 Spain Nuria Llagostera Vives Argentina María Emilia Salerni 6–0, 6–4
2009 Spain María José Martínez Sánchez Argentina Gisela Dulko 6–3, 6–2
2010 Colombia Mariana Duque Mariño Germany Angelique Kerber 6–4, 6–3
2011 Spain Lourdes Domínguez Lino (2) France Mathilde Johansson 2–6, 6–3, 6–2
2012 Spain Lara Arruabarrena Russia Alexandra Panova 6–2, 7–5
2013 Serbia Jelena Janković Argentina Paula Ormaechea 6–1, 6–2
2014 France Caroline Garcia Serbia Jelena Janković 6–3, 6–4
2015 Brazil Teliana Pereira Kazakhstan Yaroslava Shvedova 7–6(7–2), 6–1
2016 United States Irina Falconi Spain Sílvia Soler Espinosa 6–2, 2–6, 6–4
2017 Italy Francesca Schiavone Spain Lara Arruabarrena 6–4, 7–5
2018 Slovakia Anna Karolína Schmiedlová Spain Lara Arruabarrena 6–2, 6–4

*

1998 Slovakia Janette Husárová
Argentina Paola Suárez
Venezuela Melissa Mazzotta
Russia Ekaterina Sysoeva
3–6, 6–2, 6–3
1999 Greece Christína Papadáki
Netherlands Seda Noorlander
Argentina Laura Montalvo
Argentina Paola Suárez
6–4, 7–6(7–5)
2000 Argentina Laura Montalvo
Argentina Paola Suárez (2)
Hungary Rita Kuti-Kis
Hungary Petra Mandula
6–4, 6–2
2001 Italy Tathiana Garbin
Slovakia Janette Husárová (2)
Argentina Laura Montalvo
Argentina Paola Suárez
6–4, 2–6, 6–4
2002 Spain Virginia Ruano
Argentina Paola Suárez (3)
Slovenia Tina Križan
Slovenia Katarina Srebotnik
6–2, 6–1
2003 Slovenia Katarina Srebotnik
Sweden Åsa Svensson
Slovenia Tina Križan
Ukraine Tatiana Perebiynis
6–2, 6–4
2004 Austria Barbara Schwartz
Germany Jasmin Wöhr
Spain Anabel Medina
Spain Arantxa Parra
6–1, 6–3
2005 Switzerland Emmanuelle Gagliardi
Slovenia Tina Pisnik
Slovakia Ľubomíra Kurhajcová
Czech Republic Barbora Strýcová
6–4, 6–3
2006 Argentina Gisela Dulko
Italy Flavia Pennetta
Hungary Ágnes Szávay
Germany Jasmin Wöhr
7–6(7–1), 6–1
2007 Spain Lourdes Domínguez Lino
Argentina Paola Suárez (4)
Italy Flavia Pennetta
Italy Roberta Vinci
1–6, 6–3, [11–9]
2008 Czech Republic Iveta Benešová
United States Bethanie Mattek
Croatia Jelena Kostanić Tošić
Germany Martina Müller
6–3, 6–3
2009 Spain Nuria Llagostera Vives
Spain María José Martínez
Argentina Gisela Dulko
Italy Flavia Pennetta
7–5, 3–6, [10–7]
2010 Argentina Gisela Dulko (2)
Romania Edina Gallovits
Ukraine Olga Savchuk
Belarus Anastasiya Yakimova
6–2, 7–6(8–6)
2011 Romania Edina Gallovits-Hall (2)
Spain Anabel Medina Garrigues
Canada Sharon Fichman
Spain Laura Pous Tió
2–6, 7–6(8–6), [11–9]
2012 Czech Republic Eva Birnerová
Russia Alexandra Panova
Luxembourg Mandy Minella
Switzerland Stefanie Vögele
6–2, 6–2
2013 Hungary Tímea Babos
Luxembourg Mandy Minella
Czech Republic Eva Birnerová
Russia Alexandra Panova
6–4, 6–3
2014 Spain Lara Arruabarrena
France Caroline Garcia
United States Vania King
South Africa Chanelle Scheepers
7–6(7–5), 6–4
2015 Brazil Paula Cristina Gonçalves
Brazil Beatriz Haddad Maia
United States Irina Falconi
United States Shelby Rogers
6–3, 3–6, [10–6]
2016 Spain Lara Arruabarrena (2)
Germany Tatjana Maria
Brazil Gabriela Cé
Venezuela Andrea Gámiz
6–2, 4–6, [10–8]
2017 Brazil Beatriz Haddad Maia (2)
Argentina Nadia Podoroska
Paraguay Verónica Cepede Royg
Poland Magda Linette
6–3, 7–6(7–4)
2018 Slovenia Dalila Jakupović
Russia Irina Khromacheva
Colombia Mariana Duque Mariño
Argentina Nadia Podoroska
6–3, 6–4

Credit Info: wikipedia.org

 

ComenteazĂ

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com