Nu rata:

WTA Elite Trophy Zhuhai 2017: Au fost stabilite partidele din semifinale.

Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images
Embed from Getty Images

4 Slideshow-uri a câte 5 imagini

Ordinea capilor de serie calificaţi în semifinale la Turneul Final B WTA “Elite Trophy Zhuhai” este:

Coco Vandeweghe [2], Anastasija Sevastova [5], Julia Görges [7], Ashleigh Barty (Australia, 20) [9]

Astfel că Vandeweghe a fost poziţionată prima pe tablou şi Sevastova ultima.

Tragerea la sorţi a decis următoarele semifinale, care se vor disputa mâine:

nu mai devreme de 10.30:

Anastasija Sevastova (Letonia, 15) [5] Julia Görges (Germania, 18) [7]

Palmares direct: 2-3

*

nu mai devreme de 13.00:

Coco Vandeweghe (SUA, 12) [2] Ashleigh Barty (Australia, 20) [9]

Palmares direct: 0-0

*

Semifinalele de simplu vor fi încadrate de  ultimele meciuri din Grupele de dublu:

de la ora 9.00, în Grupa Lotus, partida care va determina soarta calificării în care mai este implicată şi perechea Raluca Olaru / Olga Savchuk:

Chen Liang (62) / Zhaoxuan Yang (28) (ambele China) 6-3, 7-6(3) [3] Ying-Ying Duan (199) / Xinyun Han (75) (ambele China) [6]

*

după a doua semifinală de simplu, partida din Grupa Orhideea:

Jing-Jing Lu (120) / Shuai Zhang (65) (ambele China) [4] Xinyu Jiang (92) / Qianhai Tang (168) (ambele China) [5]

*

În ultimele două partide de simplu de astăzi – ambele fără miză – nu s-a prea jucat:

Shuai Peng (China, 27) [12, WC] – Elena Vesnina (Rusia, 17) [6] 6-2, 1-0, retragere Vesnina după 44′

Barbora Strycova (Cehia, 23) [11] – Sloane Stephens (SUA, 13) [3] 5-0 retragere Stephens după 18′

La dublu:

Xinyu Jiang (92) / Qianhai Tang (168) (ambele China) [5, WC] – Alicja Rosolska (Polonia, 31) / Anna Smith (Marea Britanie, 48) [2] 6-3, 4-6, [10-6] în 1h34′

şi perechile din China îşi vor disputa mâine primul loc în Grupa Orhideea.

 

ComenteazĂ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com