WTA Moscova şi Luxemburg 2019: Cîrstea pe tabloul principal al turneului International. Bogdan şi Cristian au pierdut în calificările celui Premier
Ambele jucătoare românce care au evoluat în prima rundă a calificărilor turneului WTA Premier “VTB Kremlin Cup” de la Moscova au pierdut:
Gabriela Dabrowski (Canada, 517 WTA) – Jaqueline Cristian (206) 7-5, 6-0 în 1h10′
Jana Cepelova (Slovacia, 141) – Ana Bogdan (131 WTA) [7] 1-6, 6-4, 6-3 în 1h54′, după ce Ana a avut în două rânduri un break înainte în setul 2 şi o dată în decisiv.
Jucătoarele noastre rămân cu 1 punct WTA şi cu premii financiare în valoare de 1.250 USD.
Atât la acest turneu, cât şi la International “BGL BNP Paribas Luxembourg Open”, au fost trase la sorţi tablourile principale de simplu.
La Luxemburg – unde Monica Niculescu şi Gabriela Ruse au promovat în runda a doua a calificărilor – pe tabloul principal este prezentă Sorana Cîrstea (76).
Ea a fost poziţionată pe al 4-lea sfert al tabloului – a doua optime – şi va juca în primul tur (R32) cu Pauline Parmentier (Franţa, 122, clasament maxim: 40 WTA / iulie 2008, 33 de ani).
Învingătoarea o va întâlni în optimile de finală pe cea din partida Misaki Doi (Japonia, 74) – Julia Görges (Germania, 27) [2].
Related Posts
Ultimele știri
-
WTA 125k Limoges 2019: Sorana Cîrstea joacă astăzi în primul tur. Monica Niculescu, prezentă şi pe tabloul de dublu
-
WTA 125k Limoges 2019: Patricia Ţig s-a retras şi aici din turneu
-
Diriyah Tennis Cup – Riad 2019: Daniil Medvedev a câştigat titlul; John Isner, turneul de consolare
-
WTA 125k Limoges 2019: Cîrstea, Ţig, Niculescu şi Bogdan sunt prezente pe tabloul principal, care a fost tras la sorţi
-
ITF W100+H Dubai 2019: Ana Bogdan, campioană! Ştire actualizată cu fotografii şi videoclip
-
ITF W100+H Dubai 2019: Ana Bogdan, campioană! Aceasta este cea mai importantă performanţă a carierei!
-
Diriyah Tennis Cup – Riad 2019: Astăzi se dispută finalele
-
ITF W100+H Dubai 2019: Ana Bogdan – adversara din finală. Surpriză în a doua semifinală. Interviul Anei de după victoria de astăzi
-
ITF W100+H Dubai 2019: Ana Bogdan s-a calificat în cea mai importantă finală a carierei!
-
Diriyah Tennis Cup – Riad 2019: Rezultatele primei zile. Alte date despre turneu