Nu rata:

WTA Strasbourg 2018: Mihaela Buzărnescu / Raluca Olaru, campioane – primele fotografii şi prima declaraţie.

Credit Foto: internationaux-strasbourg.fr

Au început să apară primele fotografii din momentul victoriei perechii Mihaela Buzărnescu / Raluca Olaru la WTA International “Internationaux de Strasbourg”, de la festivitatea de premiere şi prima declaraţie (de la conferinţa de presă):

Mihaela: Eu joc luni la Roland Garros, aşa că n-o să prea am timp să sărbătoresc.

Raluca: Eu joc miercuri, aşa că o să sărbătoresc pentru amândouă.

Iată şi cum arata lista de acceptare la dublu a turneului de la Roland Garros, la mijlocul acestei săptămâni (Credit Info: roland garros.com)

1 BABOS Timea (HUN-4) – MLADENOVIC Kristina (FRA-8)

2 SESTINI HLAVACKOVA Andrea (CZE-6) – STRYCOVA Barbora (CZE-7)

3 KLEPAC Andreja (SLO-13) – MARTINEZ SANCHEZ María José (ESP-13)

4 CHAN Latisha (TPE-1) – MATTEK-SANDS Bethanie (USA-27)

5 DABROWSKI Gabriela (CAN-11) – XU Yifan (CHN-17)

6 KREJCIKOVA Barbora (CZE-24) – SINIAKOVA Katerina (CZE-10)

7 BARTY Ashleigh (AUS-5) – VANDEWEGHE Coco (USA-33)

8 CHAN Hao-Ching (TPE-12) – YANG Zhaoxuan (CHN-26)

9 BERTENS Kiki (NED-19) – LARSSON Johanna (SWE-23)

10 BEGU Irina-Camelia (ROU-28) – NICULESCU Monica (ROU-18)

11 OSTAPENKO Jelena (LAT-45) – VESNINA Elena (RUS-2)

12 ATAWO Raquel (USA-34) – GROENEFELD Anna-Lena (GER-16)

13 MERTENS Elise (BEL-32) – SCHUURS Demi (NED-21)

14 MELICHAR Nicole (USA-31) – PESCHKE Kveta (CZE-22)

15 AOYAMA Shuko (JPN-30) – KATO Miyu (JPN-54)

16 ROSOLSKA Alicja (POL-41) – SPEARS Abigail (USA-43)

17 KICHENOK Nadiia (UKR-44) – RODIONOVA Anastasia (AUS-47)

18 KUZNETSOVA Svetlana (RUS-85) – SAFAROVA Lucie (CZE-9)

19 KUDERMETOVA Veronika (RUS-57) – KUDRYAVTSEVA Alla (RUS-38)

20 ARRUABARRENA Lara (ESP-59) – SREBOTNIK Katarina (SLO-40)

21 HOZUMI Eri (JPN-64) – NINOMIYA Makoto (JPN-39)

22 BONDARENKO Kateryna (UKR-56) – KRUNIC Aleksandra (SRB-51)

23 KALINSKAYA Anna (RUS-110) – MAKAROVA Ekaterina (RUS-2)

24 KNOLL Xenia (SUI-67) – SMITH Anna (GBR-46)

25 KERKHOVE Lesley (NED-65) – MAROZAVA Lidziya (BLR-50)

26 JAKUPOVIC Dalila (SLO-55) – KHROMACHEVA Irina (RUS-62)

27 ERRANI Sara (ITA-81) – FLIPKENS Kirsten (BEL-36)

28 HIBINO Nao (JPN-52) – KALASHNIKOVA Oksana (GEO-66)

29 BLINKOVA Anna (RUS-94) – HRADECKA Lucie (CZE-29)

30 LAPKO Vera (BLR-84) – OLARU Raluca (ROU-42)

31 GOLUBIC Viktorija (SUI-71) – STOJANOVIC Nina (SRB-60)

32 GAVRILOVA Daria (AUS-53) – KASATKINA Daria (RUS-79)

33 ADAMCZAK Monique (AUS-48) – WANG Yafan (CHN-96)

34 KICHENOK Lyudmyla (UKR-37) – TSURENKO Lesia (UKR-117)

35 BRADY Jennifer (USA-98) – KING Vania (USA-63)

36 BARA Irina (ROU-109) – BUZARNESCU Mihaela (ROU-61)

37 CÎRSTEA Sorana (ROU-89) – SORRIBES TORMO Sara (ESP-86)

38 TOWNSEND Taylor (USA-141) – VORACOVA Renata (CZE-35)

39 MARIA Tatjana (GER-137) – WATSON Heather (GBR-73)

40 HSIEH Su-Wei (TPE-15) – PETKOVIC Andrea (GER-207)

41 MCHALE Christina (USA-221) – PENG Shuai (CHN-20)

42 BROADY Naomi (GBR-68) – LINETTE Magda (POL-191)

43 KONTA Johanna (GBR-168) – RISKE Alison (USA-130)

44 CHRISTIAN Kaitlyn (USA-72) – WITTHOEFT Carina (GER-253)

45 JURAK Darija (CRO-76) – VEKIC Donna (CRO-261)

46 TOMLJANOVIC Ajla (AUS-279) – ZHANG Shuai (CHN-58)

47 ARCANGIOLI Manon (FRA-193) – REIX Sherazad (FRA-257) – wild-card

48 MEDINA GARRIGUES Anabel (ESP-445) – PARRA SANTONJA Arantxa (ESP-74)

49 AZARENKA Victoria (BLR-417) – SABALENKA Aryna (BLR-104)

50 DIYAS Zarina (KAZ-402) – ZHENG Saisai (CHN-132)

51 HESSE Amandine (FRA-281) – PARMENTIER Pauline (FRA-269) – wild-card

52 BOGDAN Ana (ROU-586) – SAVCHUK Olga (UKR-49)

53 KUZMOVA Viktoria (SVK-240) – RYBARIKOVA Magdalena (SVK-407)

54 CAKAREVIC Sara (FRA-361) – PONCHET Jessika (FRA-316) – wild-card

55 IRIGOYEN María (ARG-69) – KOZLOVA Kateryna (UKR-682)

56 MINELLA Mandy (LUX-796) – SEVASTOVA Anastasija (LAT-122)

57 ANDRIANJAFITRIMO Tessah (FRA-399) – FERRO Fiona (FRA-568) – wild-card

58 PAVLYUCHENKOVA Anastasia (RUS-77) – STOSUR Samantha (AUS-916)

59 MARTIC Petra (CRO-592) – SAKKARI Maria (GRE-602)

60 RAZZANO Virginie (FRA-1145) – SUVRIJN Jade (FRA-776) – wild-card

61 DUAN Yingying (CHN-83) – SASNOVICH Aliaksandra (BLR-9999)

62 WILLIAMS Venus (USA-469) – WILLIAMS Serena (USA-9999) – wild-card

63 HERCOG Polona (SLO-9999) – VAN UYTVANCK Alison (BEL-555)

64 BUREL Clara (FRA-9999) – PARRY Diane (FRA-846) – wild-card

ComenteazĂ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com