WTA Tokyo Premier 2016: Caroline Wozniacki pare de neoprit!

Credit Foto: Jimmie48 Photography

(Galerie. Credit Foto: Jimmie48 Photography)

Cel puţin la turneul WTA Premier “Toray Pan Pacific Open”se vede că lui Caroline Wozniacki îi plac maratonurile: după trei seturi în 1h45′ cu Belinda Bencic în primul tur, astăzi i-au trebuit 2h53′ de minute ca să treacă de favorita 4, Carla Suárez Navarro. Şi la fel ca în meciul cu Bencic, ea a fost întoarsă în setul 2 de Suárez Navarro, de la 4-2 la 4-6. Astăzi, scăderea concentrării s-a petrecut după pauza necesară tragerii acoperişului. În decisiv, însă, ea a realizat strategicul break la 3-3, la adăpostul căruia a câştigat şi meciul.

Mâine, Caroline Wozniacki – câştigătoarea titlului de aici în 2010 şi finalistă în 2014 –  se va odihni şi îşi va aştepta adversara din sferturile de finală, ce va fi decisă în partida Yulia Putintseva (Kazahstan, 38) – Magda Linette (Polonia, 109).

Caroline Wozniacki (Danemarca, 28) – Carla Suárez Navarro (Spania, 8) [4] 7-6(4), 4-6, 6-4