Singurul turneu de săptămâna viitoare din circuitul ATP este “Winston-Salem Open”, care se va disputa pe hard, în oraşul cu acelaşi nume şi este dotat cu premii în valoare de 717.955 USD şi o contribuţie financiară totală de 807.210 USD.
Turneul este la cea de-a 30-a ediţie. Până în 1990 evenimentul a fost unul demonstrativ şi de atunci a avut loc până în 2004 în Long Island şi până în 2010, la New Haven.

La sfârşitul ştirii, finalele ediţiilor de până acum cu Horia Tecău / Jean-Julien Rojer, campioni la ultimele două ediţii (2017, 2018). Horia a mai câştigat titlul în 2010 alături de Robert Lindstedt.

Horia şi Jean-Julien nu au venit la ediţia actuală.

În schimb, Marius Copil (85 ATP) este prezent pe tabloul de simplu, compus din 48 de jucători, primii 16 capi de serie au BYE în primul tur.

El îl va întâlni în primul tur (R48) pe Martin Klizan (Slovacia, 86 ATP, clasament maxim: 27 ATP / aprilie 2015, 30 de ani),  cu care are un palmares direct: 1-2

Credit Info: itftennis.com

Învingătorul din această partidă îl va întâlni în turul 2 (R32) pe Pablo Carreño Busta (Spania, 53) [11].

Capii de serie au fost repartizaţi astfel pe tablou:

Jumătatea superioară

sfertul 1

  • optimea 1: Paire [1], Humbert [15]
  • optimea 2: Carreño Busta [11] (Copil), Sonego [7]

sfertul 2

  • optimea 1: Sousa [4], Millman [14]
  • optimea 2: Ruud [12], Evans [5]

Jumătatea inferioară

sfertul 3

  • optimea 1: Krajinovic [8], Tiafoe [10]
  • optimea 2: F. Lopez [16], Hurkacz [3]

sfertul 4

  • optimea 1: Querrey [6], Ramos-Vinolas [9]
  • optimea 2: Kecmanovic [13], Shapovalov [2]

*

Tablourile turneelor ATP

*

2018 Russia Daniil Medvedev United States Steve Johnson 6–4, 6–4
2017 Spain Roberto Bautista Agut Bosnia and Herzegovina Damir Džumhur 6–4, 6–4
2016 Spain Pablo Carreño Busta Spain Roberto Bautista Agut 6–7(6–8), 7–6(7–1), 6–4
2015 South Africa Kevin Anderson France Pierre-Hugues Herbert 6–4, 7–5
2014 Czech Republic Lukáš Rosol Poland Jerzy Janowicz 3–6, 7–6(7–3), 7–5
2013 Austria Jürgen Melzer France Gaël Monfils 6–3, 2–1, ret.
2012 United States John Isner Czech Republic Tomáš Berdych 3–6, 6–4, 7–6(11–9)
2011 United States John Isner France Julien Benneteau 4–6, 6–3, 6–4
2010 Ukraine Sergiy Stakhovsky Uzbekistan Denis Istomin 3–6, 6–3, 6–4
2009 Spain Fernando Verdasco United States Sam Querrey 6–4, 7–6(8–6)
2008 Croatia Marin Čilić United States Mardy Fish 6–4, 4–6, 6–2
2007 United States James Blake United States Mardy Fish 7–5, 6–4
2006 Russia Nikolay Davydenko Argentina Agustín Calleri 6–4, 6–3
2005 United States James Blake Spain Feliciano López 3–6, 7–5, 6–1
2004 Australia Lleyton Hewitt Peru Luis Horna 6–3, 6–1
2003 Thailand Paradorn Srichaphan United States James Blake 6–2, 6–4
2002 Thailand Paradorn Srichaphan Argentina Juan Ignacio Chela 5–7, 6–2, 6–2
2001 Germany Tommy Haas United States Pete Sampras 6–3, 3–6, 6–2
2000 Sweden Magnus Norman Sweden Thomas Enqvist 6–3, 5–7, 7–5
1999 Sweden Magnus Norman Spain Àlex Corretja 7–6(7–4), 4–6, 6–3
1998 Australia Patrick Rafter Spain Félix Mantilla 7–6(7–3), 6–2
1997 Spain Carlos Moyá Australia Patrick Rafter 6–4, 7–6(7–1)
1996 Ukraine Andrei Medvedev Czech Republic Martin Damm 7–5, 6–3
1995 Russia Yevgeny Kafelnikov Netherlands Jan Siemerink 7–6(7–0), 6–2
1994 Russia Yevgeny Kafelnikov France Cédric Pioline 5–7, 6–1, 6–2
1993 Switzerland Marc Rosset United States Michael Chang 6–4, 3–6, 6–1
1992 Czech Republic Petr Korda United States Ivan Lendl 6–2, 6–2
1991 Czech Republic Ivan Lendl Sweden Stefan Edberg 6–3, 6–2
1990 Sweden Stefan Edberg Socialist Federal Republic of Yugoslavia Goran Ivanišević 7–6, 6–3

*

2018 Netherlands Jean-Julien Rojer
Romania Horia Tecău
United States James Cerretani
India Leander Paes
6–4, 6–2
2017 Netherlands Jean-Julien Rojer
Romania Horia Tecău
Chile Julio Peralta
Argentina Horacio Zeballos
6–3, 6–4
2016 Spain Guillermo García-López
Finland Henri Kontinen
Germany Andre Begemann
India Leander Paes
4–6, 7–6(8–6), [10–8]
2015 United Kingdom Dominic Inglot
Sweden Robert Lindstedt
United States Eric Butorac
United States Scott Lipsky
6–2, 6–4
2014 Colombia Juan Sebastián Cabal
Colombia Robert Farah
United Kingdom Jamie Murray
Australia John Peers
6–3, 6–4
2013 Canada Daniel Nestor
India Leander Paes
Philippines Treat Huey
United Kingdom Dominic Inglot
7–6(12–10), 7–5
2012 Mexico Santiago González
United States Scott Lipsky
Spain Pablo Andújar
Argentina Leonardo Mayer
6–3, 4–6, [10–2]
2011 Israel Jonathan Erlich
Israel Andy Ram
Germany Christopher Kas
Austria Alexander Peya
7–6(7–2), 6–4
2010 Sweden Robert Lindstedt
Romania Horia Tecău
India Rohan Bopanna
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6–4, 7–5
2009 Austria Julian Knowle
Austria Jürgen Melzer
Brazil Bruno Soares
Zimbabwe Kevin Ullyett
6–4, 7–6(7–3)
2008 Brazil Marcelo Melo
Brazil André Sá
India Mahesh Bhupathi
The Bahamas Mark Knowles
7–5, 6–2
2007 India Mahesh Bhupathi
Serbia Nenad Zimonjić
Poland Mariusz Fyrstenberg
Poland Marcin Matkowski
6–3, 6–3
2006 Israel Jonathan Erlich
Israel Andy Ram
Poland Mariusz Fyrstenberg
Poland Marcin Matkowski
6–3, 6–3
2005 Argentina Gastón Etlis
Argentina Martín Rodríguez
United States Rajeev Ram
United States Bobby Reynolds
6–4, 6–3
2004 France Antony Dupuis
France Michaël Llodra
Switzerland Yves Allegro
Germany Michael Kohlmann
6–2, 6–4
2003 South Africa Robbie Koenig
Argentina Martín Rodríguez
Czech Republic Martin Damm
Czech Republic Cyril Suk
6–3, 7–6
2002 India Mahesh Bhupathi
United States Mike Bryan
Czech Republic Petr Pála
Czech Republic Pavel Vízner
6–3, 6–4
2001 United States Jonathan Stark
Zimbabwe Kevin Ullyett
Czech Republic Leoš Friedl
Czech Republic Radek Štěpánek
6–1, 6–4
2000 United States Jonathan Stark
Zimbabwe Kevin Ullyett
United States Jan-Michael Gambill
United States Scott Humphries
6–4, 6–4
1999 France Olivier Delaître
France Fabrice Santoro
United States Jan-Michael Gambill
United States Scott Humphries
7–5, 6–4
1998 Spain Julian Alonso
Spain Javier Sánchez
United States Brandon Coupe
United States Dave Randall
6–4, 6–4
1997 South Africa Marcos Ondruska
Germany David Prinosil
United States Mark Keil
United States T.J. Middleton
6–4, 6–4
1996 United States Luke Jensen
United States Murphy Jensen
Germany Hendrik Dreekmann
Russia Alexander Volkov
6–3, 7–6
1995 Czech Republic Cyril Suk
Czech Republic Daniel Vacek
United States Rick Leach
United States Scott Melville
5–7, 7–6, 7–6
1994 France Olivier Delaître
France Guy Forget
Australia Andrew Florent
United Kingdom Mark Petchey
6–4, 7–6
1993 Germany Marc-Kevin Goellner
Germany David Prinosil
France Arnaud Boetsch
France Olivier Delaître
6–7, 7–5, 6–2
1992 United States Francisco Montana
United States Greg Van Emburgh
Italy Gianluca Pozzi
Finland Olli Rahnasto
6–4, 6–2
1991 Germany Eric Jelen
Germany Carl-Uwe Steeb
United States Doug Flach
Italy Diego Nargiso
0–6, 6–4, 7–6
1990 France Guy Forget
Switzerland Jakob Hlasek
Germany Udo Riglewski
Germany Michael Stich
2–6, 6–3, 6–4

Credit Info: wikipedia.org

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.