Două Slideshow-uri a câte 4 imagini din timpul partidei de astăzi

Într-o partidă contând pentru turul 1 (R64) al probei de dublu la Australian Open 2019:

Irina Begu (26 WTA la dublu) / Mihaela Buzărnescu (27) [10] – Lizette Cabrera (234) / Jaimee Fourlis (394) (ambele Australia) [WC] 7-5, 3-6, 6-4

Partida a durat 2h56′.
În primul set, Irina şi Mihaela au salvat două mingi de set, la 4-5, pe propriul serviciu, înainte de a-l câştiga în prelungiri.
După ce tinerele australience au egalat scorul la seturi, părea că jucătoarele noastre se vor impune lejer în decisiv, unde s-au desprins la 5-2, datorită break-ului din jocul 5. Însă la 5-3 au ratat 3 mingi de meci şi apoi şi-au pierdut serviciul.

Dar ce nu au reuşit cu serviciul, au izbutit în jocul următor la primire, când au încheiat victorioase partida.

Credit Info: australianopen. com

Irina şi Mihaela acumulează câte 130 de puncte WTA, un premiu financiar comun în valoare de 32.500 AUD (20.510 €) şi le vor întâlni în turul 2 pe Alizé Cornet (Franţa, 152) / Petra Martic (Croaţia, 260).

Irina a jucat semifinale la ediţia trecută (/ Monica Niculescu) – 780 de puncte WTA, iar Mihaela a pierdut în turul 1.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.