Canada
Credit Foto: fedcup.com

La acest sfârşit de săptămână – 9-10 februarie – în afara partidelor din turul 1 (sferturi de finală) – Cehia – România şi celelalte trei – al Grupei Mondiale, se vor disputa şi cele 4 întâlniri din Grupa Mondială II.

ELVEŢIA [1] – ITALIA

Palmares direct: 1-0

Swiss Tennis Arena, Biel – hard, teren acoperit

ELVEŢIA: Belinda Bencic (45 WTA la simplu, 237 WTA la dublu), Stefanie Vögele (84, – ), Viktorija Golubic (101, 154), Timea Bacsinszky (111, 115), Jil Teichman (155. 253) – căpitan nejucător: Heinz Günthardt

IITALIA: Camila Giorgi (28, -), Sara Errani (124, 215), Martina Trevisan (166, 450), Jasmine Paolini (208, 625), Deborah Chiesa (281, 484) – căpitan nejucător: Tathiana Garbin

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 14.00 şi Duminică la ora 13.00.

*

LETONIA – SLOVACIA [3]

Palmares direct: 0-0

Arena Riga – hard, teren acoperit

LETONIA: Anastasija Sevastova (12, 63), Jelena Ostapenko (22, 37), Diana Marcinkevica (227, 226), Daniela Vismane (645, -), Patricja Spaka (-, -) – căpitan nejucător: Matej Liptak

SLOVACIA: Dominika Cibulkova (30, -), Viktoria Kuzmova (46, 94), Anna Karolina Schmiedlova (61, -), Magdalena Rybarikova (69, 175), Rebecca Sramkova (188, -) – căpitan nejucător: Adrians Zguns

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 16.00 şi Duminică la ora 14.00.

*

JAPONIA [4] – SPANIA

Palmares direct: 0-2

Kita-Kyushu Sogo Gymnastic Hall – hard, teren acoperit

JAPONIA: Misaki Doi (121, 120), Nao Hibino (123, 67), Kurumi Nara (156, 538), Miyu Kato (397, 47), Makoto Ninomiya (575, 23) – căpitan nejucător: Toshihisa Tsuchihashi

SPANIA: Sara Sorribes Tormo (78, 74), Aliona Bolsova Zadoinov (152, 380), Georgina Garcia-Perez (161, 95), Silvia Soler-Espinosa (190, 197), Maria Jose Martinez Sanchez (-, 16) – căpitan nejucător: Anabel Medina Garrigues

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 6.00 AM şi Duminică la ora 5.00 AM.

*

OLANDA – CANADA

Palmares direct: 3-3

Maaspoort Sports & Events, ‘s-Hertogenbosch – hard, teren acoperit

OLANDA: Arantxa Rus (129, 151), Richel Hogenkamp (150, 939), Bibiane Schoofs (162, 141), Demi Schuurs (-, 7) – căpitan nejucător: Paul Haarhuis

CANADA: Bianca Andreescu (70, 527), Rebecca Marino (209, 520), Françoise Abanda (223, -), Gabriela Dabrowski (445, 10) – căpitan nejucător: Heidi El Tabakh

Sesiunile încep Sâmbătă la ora 14.00 şi Duminică la ora 13.00.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.