Irina Begu (62 WTA) [8] a câştigat şi a doua partidă în calificările WTA 1000 Madrid Open 2022 şi a promovat astfel pe tabloul principal.

Astăzi, în runda a doua, a învins-o categoric pe Kamilla Rakhimova (Rusia, 96): 6-1, 6-0 în 1h10′, după ce partida a început cu un schimb de break-uri. De acolo, jucătoarea noastră a câştigat următoarele 11 game-uri, doar două din primul set decizându-se la avantaje.
Irina a câştigat 56 din punctele disputate (în setul al doilea nu a pierdut decât 9 puncte) iar adversara ei, 29.

Despre istoria participărilor Irinei la turneul de la Madrid vorbeam înaintea primului meci. La ediţia actuală a acumulat deocamdată 30 de puncte WTA şi un premiu financiar în valoare de 22.000 USD.
Ea va fi repartizată pe tabloul principal după ce se vor fi încheiat toate meciurile din calificări.

Între timp, a fost tras şi tabloul de dublu [mai jos, în format PDF] unde nu avem nicio reprezentantă.

Hover deasupra butonului ”Tablouri”, Click pe tabloul pe care vreți să-l vizualizați