REZULTATE ROMÂNI 26 octombrie – 1 noiembrie 2015

 

ATP

Basel (1.575.295 USD)
DUBLU
SF:
Alexander PEYA (AUT, 28) / Bruno SOARES (BRA, 24)Jean-Julien ROJER (NED, 5) / Horia TECĂU (4) [2]
6-3, 7-5
QF: Jean-Julien ROJER (NED, 5) / Horia TECĂU (4) [2] Marc Lopez (SPA, 27) / Rafael NADAL (SPA, 97) 7-5, 7-6(5)
R16: Jean-Julien ROJER (NED, 5) / Horia TECĂU (4) [2] – Leonardo MAYER (ARG, 81)/ Andreas SEPPI (ITA, 260) 7-6(4), 7-6(2)

Alexandro PEYA (AUT, 28) / Bruno SOARES (BRA, 24) – Rohan BOPANNA (IND, 15) / Florin MERGEA (16) 4-6, 6-1, [10-8]

 

WTA

Singapore (7.000.000 USD)
GRUPA ROŞIE
Agnieszka RADWANSKA (POL, 6) [5] – Simona HALEP (2) [1]  7-6 (5), 6-1
Maria SHARAPOVA (RUS, 4) [3]Simona HALEP (2) [1] 6-4, 6-4
Simona HALEP
(2) [1] – Flavia PENNETTA (ITA, 8) [8] 6-0, 6-3

 

ATP CHALLENGER

Niciun jucător român nu participă în această săptămână

 

ITF PRO – Feminin

Poitiers (Franţa, 100.000 USD)
F:
Monica NICULESCU (46) [1] Pauline PARMENTIER (FRA, 133) 7-5, 6-2
SF:Monica NICULESCU
(46)
[1] Kateryna KOZLOVA (UKR, 192) 6-2, 6-1
QF: Monica NICULESCU (46) [1] Kiki BERTENS (NED) [8] 5-7, 6-0, 7-5
R16: Monica NICULESCU
(46)
[1]
Océane DODIN (FRA, 144) 6-2, 7-5
R32: Monica NICULESCU (46) [1]
Maria-Teresa TORRO-FLOR (SPA, 128) 6-3, 6-2
Kateryna KOZLOVA (UKR, 192) – Andreea MITU (99) [5] 6-0, 5-7, 6-3

DUBLU
F: Monica NICULESCU / Andreea MITU
[2] Stephanie FORETZ (FRA) / Amandine HESSE (FRA) [3]  6-7(5), 7-6(2), [10-8]
SF: Monica NICULESCU
/ Andreea MITU [2]Valeria SOLOVYEVA (RUS) / Maryna ZANEVSKA (UKR) 6-1, 6-2
QF: Monica NICULESCU
/ Andreea MITU [2]Nigina ABDURAIMOVA (UZB) / Marine PARTAUD (FRA, 470) [WC] 6-1, 6-3
R16: Monica NICULESCU
/ Andreea MITU [2] – Anhelina KALININA (UKR) /An-Sophie MESTACH (BEL, 91) 6-3, 6-3

Annika BECK (GER) / Carina WITTHOEFT (GER) – Diana BUZEAN / Tatiana BUA (ARG) 6-4, 7-5

Toronto (Canada, 50.000 USD)
R16:
Michaella KRAJICEK (NED, 182)Mihaela BUZĂRNESCU (274) 6-0, 6-3

R32: Mihaela BUZĂRNESCU (274) –Bianca Vanessa ANDREESCU (CAN, 644) [WC] 6-0, 6-2

DUBLU
R16:
Quirine LEMOINE (NED) / Eva WACANNO (NED) – Mihaela BUZĂRNESCU /Justyna JEGIOLKA 6-3, 6-3

 Istanbul  (Turcia, 25.000 USD)
QF:
Jana FETT (CRO, 236)Cristina DINU (233) 6-3, 6-2
R16: Cristina DINU (233) –
Elizaveta IANCHUK (UKR, 329) [Q] 6-4, 3-6, 6-3
R32:
Cristina DINU (233) – Alexandra PANOVA (RUS, 134) 6-7(4), 7-6(2), 7-5 

DUBLU
F:
Basak ERAYDIN (TUR) / Polina LEYKINA (RUS) [4]  – Cristina DINU / Jana FETT (CRO) 7-5, 6-7(2), [10-5]
SF: Cristina DINU / Jana FETT
(CRO)Ayla AKSU (TUR) / Melis SEZER (TUR) [3] 6-3, 2-6, [13-11]
QF: Cristina DINU / Jana FETT (CRO) Pemra OZGEN (TUR) / Ipek SOYLU (TUR) [1] 6-4, 6-2
R16: Cristina DINU / Jana FETT (CRO)Michaela HONCOVA  (SVK) /Viktoriya TOMOVA (BLG) wo.

Sharm El Sheikh (Egipt, 10.000 USD)
SF:
Emily ARBUTHNOTT (GBR, 994=) Elena CADÂR (678) [8] 6-3, 6-1
QF: Elena CADÂR (678)
[8] – Anna MORGINA (RUS, 418) [3] wo.
R16: Elena CADÂR
(678) [8] Anna PRIBYLOVA (RUS, 1032=)   6-3, 0-6, 6-3
R32: Elena CADÂR (678) [8] – Vicky GEURINCKX (BEL) [WC] 6-0, 6-3

Heraklion (Grecia, 10.000 USD)
R32:
Mariana DRAZIC (CRO, 1113=) – Ioana Diana PIETROIU [WC] 6-2, 6-3
Q2:
Jennifer ZERBONE (FRA, 1113=) – Andreia BERBERECHI 6-3, 6-0

Q1: Andreia BERBERECHI – Nicole BUNEA (CAN) 6-2, 6-4

Stockholm (10.000 USD)
R16:
Olga BROZDA (POL, 1069) Irina BARA (337) [1] 3-6, 6-2, 6-1
R32:
Irina BARA
(337) [1]Anette MUNOZOVA  (SWE, 891=) 7-6(5), 7-6(6)

DUBLU
QF:
Fanny CARAMARO (FRA) / Priscilla HEISE (FRA) – Irina BARA  / Olena KYRPOT (UKR) [1] 7-5, 6-4

R16: Irina BARA  / Olena KYRPOT (UKR) [1] – Ainhoa ATUCHA GOMEZ  (SPA) / Deborah CHIESA (ITA)  6-4, 6-4

Ismaning (Germania, 10.000 USD)
F: Laura ANDREI 
Adrijana LEKAJ (CRO, 469) [2] 6-2, 6-2
SF: Laura ANDREI – Marketa VONDROUSOVA (CZE, 443) [1]  
QF: Laura ANDREI –
Sandra BOZINOVIC (FRA)  6-2, 6-3
R32:
Laura ANDREI – Ina KAUFINGER (GER, 1095=)
Q3: Laura ANDREI –
Carmen SCHULTHEISS (GER) 6-1, 6-2
Q2: Laura ANDREI 
– Julia JUNG (GER)  6-2, 6-3
Q1: Laura ANDREI
Nina Rebecca HOTTER (AUT) 6-0, 6-0

El Kanatoui (Tunisia, 10.000 USD)
R32:
Anna SLOVAKOVA (CZE, 1264=) – Daiana NEGREANU (621) 6-4, 6-3

DUBLU
F: Daiana NEGREANU
(608) / Kyra SHROFF (IND, 928) [2]Mathilda MALM (SWE) / Mirabelle NJOZE (GBR) 6-2, 6-4
SF: Daiana NEGREANU
(608) / Kyra SHROFF (IND, 928) [2]Eleonore BARRERE (FRA) / Kassandra DAVESNE (FRA) [3]  6-3, 6-2
QF: Daiana NEGREANU
(608) / Kyra SHROFF (IND, 928) [2]Claudia CIANCI (POR) / Hana MRAZ (SLO)  6-1, 6-3
R16: Daiana NEGREANU
(608) / Kyra SHROFF (IND, 928) [2] BYE

 

ITF PRO FUTURES – Masculin

Antalia (Turcia, 10.000 USD)
SF:
Cem ILKEL (TUR, 442) [2] Andrei APOSTOL (961) 6-2, 6-4
Yannik REUTER (BEL, 409) [1]
Nicolae FRUNZĂ (1368=) 6-2, 6-0
QF: Andrei APOSTOL
(961) – Alexander BUBLIK (RUS, 977=)
6-4, 6-4
Nicolae FRUNZĂ (1368=) – Barkin YALCINKALE (TUR, 902) [7] 6-3, 6-2
R16: Andrei APOSTOL (961) – Sarp AGABIGUN (TUR, 913) [8] 7-6(4), 6-1
Nicolae FRUNZĂ
(1368=)Victor PONCELET (BEL, 1602=) 6-4, 7-5
R32: Nicolae FRUNZĂ
(1368=) Dragoş DIMA (454) [3]  6-4, 7-5
Andrei APOSTOL
(961) – Saida’lo SAIDKARIMOV (UZB, 2079=) [Q] 6-2, 6-2
Yannik REUTER (409) [1] Vladimir FILIP (1345=) 6-1, 6-1

Barkin YALCINKALE (TUR, 902) [3] – Cristian VOINEA (1359=) 6-4, 6-1
Q3: Saida’lo SAIDKARIMOV (UZB, 2079=) [2] – Vlad DUMITRU 6-3, 6-0
Haadin BAVA (IND, 1733) [6]  Patrick GRIGORIU 7-5(6), 6-1
Q2: Vlad DUMITRU – David Lucas AMBROZIC  (SLO) 6-4, 6-1
Patrick GRIGORIU – Alan BZAROV (RUS) 6-4, 6-2
Fatih Taha ERUN  (TUR, 1758=) [1] – Vincentiu NICULESCU 6-4, 6-2
Antoine LEDUC (CAN) – Dan TOMESCU 6-3, 6-2
Q1: Vincentiu NICULESCU, Dan TOMESCU BYE
Vlad DUMITRU – Denislav GOCHEV (BUL) 6-3, 6-1
Patrick GRIGORIU – Oezen USAKLI (TUR) 6-3, 6-1

DUBLU
SF:
Tuna ALTUNA (TUR) / Cem ILKEL (TUR) [2]   Andrei APOSTOL / Nicolae FRUNZĂ  [4] 6-4 6-7(5) [13-11]
Alexander BUBLIK (RUS) / Darko JANDRIC (SRB) [3]  – Vlad DUMITRU / Cristian VOINEA 6-3, 4-6, [10-6]
QF: Vlad DUMITRU / Cristian VOINEAPatrick GRIGORIU / Yannik REUTER
(BEL) [1]  6-3, 6-1
Andrei APOSTOL / Nicolae FRUNZĂ  [4] – Vladimir FILIP / Muhammet HAYLAZ (TUR) 6-4, 6-4    

R16: Patrick GRIGORIU / Yannik REUTER (BEL) [1]  – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Roman KHASSANOV (KAZ) 6-4 ,6-4 
Andrei APOSTOL  / Nicolae FRUNZĂ [4]  – Victor PONCELET (BEL) / Pedro Gabriel RODRIGUES (BRA) 6-2, 6-1

Vlad DUMITRU / Cristian VOINEA – Levar HARPER-GRIFFITH (USA) / Antoine LEDUC (CAN) 6-4, 6-4    
Vladimir FILIPMuhammet HAYLAZ (TUR) – Kerim Han BILGIN (TUR) / Ivanhoe LISSANEVITCH (NEP) 6-3, 7-5