REZULTATELE JUCĂTORILOR ROMÂNI 29 februarie – 6 martie 2016

ATP

WTA

Monterrey (226.750 USD)
R32: Julia GLUSHKO (ISR, 134) [Q] – Alexandra DULGHERU (67) 6-1, 6-1

DUBLU
QF: Petra MARTIC (CRO, 118) / Maria SANCHEZ (SUA, 76) – Elena BOGDAN (148) / Viktorija GOLUBIC (SUI, 126) 6-4, 6-4
R16: Elena BOGDAN (148) / Viktorija GOLUBIC (SUI, 126) – Shuko AOYAMA (JPN, 92) / Makoto NINOMIYA (JPN, 102) 4-6, 6-1, [10-6]

 

ATP CHALLENGER

 

ITF PRO – Feminin

Campinas (Brazilia, 25.000 USD)
QF: Sara SORRIBES TORMO (ESP, 202) [5]Ana BOGDAN (162) [3] 6-3, 3-6, 6-1
R16: Ana BOGDAN (162) [3] – Ayla AKSU (TUR, 397) 6-3, 6-3
R32: Ana BOGDAN (162) [3] –
Usue Maitane ARCONADA (492) 6-2, 7-5

Sharm El Sheikh (10.000 USD)
QF: Fatma AL NABHANI (OMA, 380) [2] Elena CADAR (705) 6-0, 6-3
R16: Elena CADAR (705) – Jacqueline CABAJ AWAD (SWE, 500) [7] 2-6, 6-2, 6-1
R32Elena CADAR (705) – Anna PRIBYLOVA (903)  6-3, 6-3

DUBLU
QF: Melissa Ishuan IFIDZHEN (RUS) / Anna PRIBYLOVA (RUS) – Elena CADAR / Fanny OSTLUND (SWE) [3] 6-4, 6-7(2), [10-8]
R16: Elena CADAR / Fanny OSTLUND (SWE) [3] – Giorgia PINTO (ITA) / Linda PRENKOVIC (GER) 7-5, 6-4    

Tarragona (Spania, 10.000 USD)
F:
Josephine BOUALEM (FRA, 461)  – Irina BARA (372) [4] 7-6(4), 6-7(1), 6-2
SF: Irina BARA (372) [4] – Georgina GARCIA-PEREZ (ESP, 290) [1]  
QF: Irina BARA (372) [4] – Irene BURILLO ESCORIHUELA (ESP, 863)
R16:  Irina BARA (372) [4] – Cristina BUCŞA (ESP, 863) 6-0, 6-4
R32: Irina BARA (372) [4] – Claudia BARTOLOME ORTIZ (ESP) 6-1, 6-1

DUBLU
F: Irina BARA / Alyona SOTNIKOVA
(UKR) [1] – Georgina GARCIA-PEREZ (ESP) / Olga SAEZ LARRA (ESP) [4] 7-5, 3-6, [10-8] SF: Irina BARA / Alyona SOTNIKOVA (UKR) [1] – Elyne BOEYKENS (BEL) / Carla TOULY (FRA) [3] 6-3, 6-2
QF: Irina BARA / Alyona SOTNIKOVA
(UKR) [1] – Federica BILARDO (ITA) / Miriana TONA (ITA) 6-4, 6-3
R16: Irina BARA
/ Alyona SOTNIKOVA (UKR) [1] BYE

Hammamet (Tunisia, 10.000 USD)
QF: Ines MURTA (POR, 829) – Cristina ENE (493) [4] 6-4, 6-4
Julia GRABHER (AUT, 433) [2] – Cristina ADAMESCU (651) 6-4, 6-4
R16: Cristina ENE (493) [4] Eleni KORDOLAIMI (GRE, 865)
Cristina ADAMESCU (651)  – Kassandra DAVESNE (FRA, 886)
R32: Cristina ENE (493) [4] Melina FERRERO (ARG, 893=)   6-1, 6-2    
Cristina ADAMESCU (651)  –  Mirabelle NJOZE (GBR. 618) [8] 4-6, 6-2, 6-4    

DUBLU
R16:
Vanda LUKACS (HUN) / Tina TEHRANI (USA) –  Cristina ENE / Jelena SIMIC (BIH) [3] 2-6, 6-1, [10-5]
Sara GIMENEZ (PAR) / Anna Maria PROCACCI (ITA) – Cristina ADAMESCU / Verena HOFER (ITA) 6-0, 6-3    

Antalya (10.000 USD)
SF
: Susanne CELIK (SWE) [1] – Ioana ROŞCA (567) 7-5, 6-2
QF
: Ioana ROŞCA (567) – Tereza MALIKOVA (CZE) [4] 6-2, 7-6(4)
R16: Ioana ROŞCA
(567) – Dasha IVANOVA (USA, 800) 6-2, 6-7(4), 6-3
R32: Ioana ROŞCA
(567) – Marta PAIGINA (531) [7] 7-5, 0-6, 6-3
Marina KACHAR (649) – Andreea PRISĂCARIU 6-3, 6-3
Q1:
Alessandra GISONNA (ITA, 1292=) – Andra NIŢESCU (1292=) [12] 6-2, 6-3
Satsuki TAKAMURA (JPN, 1187=) [9] – Maria NEGOIŢĂ 6-2, 6-2Nicole ROTTMANN (AUT) – Raluca CIUFRILĂ 6-0 Retired 

DUBLU
F: Vivien JUHASZOVA (SVK) / Tereza MALIKOVA (CZE) [2] – Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA [3] 6-4, 6-0 
SF: Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA [3] – Kim-Alice GRAJDEK (GER) / Aminat KUSHKHOVA (RUS) [1] 6-4, 6-4
QF: Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA [3] –   Tayisiya MORDERGER (GER) / Yana MORDERGER (GER) 6-1, 7-5
R16: Raluca CIUFRILĂ / Ioana ROŞCA [3] – Cemre ANIL (TUR) / Eliessa VANLANGENDONCK (BEL) 7-5, 6-2
Corinna DENTONI (ITA) / Lisa SABINO (SUI)  – Maria Victoria NEGOIŢĂ / Andra Maria NIŢESCU 6-2, 6-1

 

ITF PRO – Masculin

Rovinj (Croaţia, 10.000 USD)
F: Danilo PETROVIC (SRB, 378) [1] – Petru-Alexandru LUNCANU (404) [2] 7-5, 7-5
SF: Petru-Alexandru LUNCANU (404) [2] – Matias ZUKAS (ARG, 683) 6-3, 6-2
QF: Petru-Alexandru LUNCANU (404) [2] – Pascal MEIS (GER, 618) [8] 1-6, 6-4, 6-1
R16: Petru-Alexandru LUNCANU (404) [2] – Pavel NEJEDLY (CZE, 815) 6-2, 4-6, 6-2
Matej SABANOV (CRO, 968) –  Victor Vlad CORNEA (955) 7-5, 6-3
R32: Petru-Alexandru LUNCANU (404) [2] – Edoardo LAVAGNO (ITA) 6-0, 6-3    
Victor CORNEA (955) – Borna GOJO (CRO, 1170=) 6-4, 6-7(5), 6-2
Yannick MADEN (GER, 565) – Vladimir FILIP (1378) 6-0, 6-3
Pietro RONDONI (ITA, 839) – Mihaiţă DAMIAN (ROU) 6-0, 6-2
Q4: Victor CORNEA (955) [1] – Ivan KRIVIC (CRO)
Q3: Victor  CORNEA (955) [1] Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO)
Q2: Victor  CORNEA (955) [1] – Igor MARTIC (CRO) 6-1, 6-1
Q1: Victor CORNEA (955) [1]  BYE  
Philipp SCHROLL (AUT) – Dragos Iarmil TORGE 6-2, 6-0    

DUBLU
R16:
Ivan SABANOV (CRO) / Matej SABANOV (CRO) [1] – Nicola GHEDIN (ITA) / Petru-Alexandru LUNCANU 6-3, 6-4
Duje KEKEZ (CRO) / Antun VIDAK (CRO) – Mihaiţă DAMIAN / Vladimir FILIP 4-6, 6-0, [10-8]
Zdenek KOLAR (CZE) / Pascal MEIS (GER) – Victor CORNEA / Pavel NEJEDLY (CZE) 6-2, 6-3    

 

ITF JUNIORI

Gjovik (Norvegia, Grad 4)
R32: Alexandra VIKTOROVITCH (SWE, 1345=) –  Laura CAZACU (638) [8]  7-6(4), 6-2    

DUBLU
SF 
Lillian GABRIELSEN (NOR) / Olga HELMI (DEN) [2] – Laura CAZACU / Gemma HEATH (GBR) [3] 4-6, 6-2 [10-8]
QFLaura CAZACU / Gemma HEATH
(GBR) [3] – Astrid Wanja BRUNE OLSEN (NOR) / Nora Lima DAHL (NOR) w.o.
R16Laura CAZACU / Gemma HEATH (GBR) [3] – Molly HELGESSON (SWE) / Victoria SALDH (SWE) w.o.