Imagini, din timpul partidelor de ieri
Videoclipuri cu rezumatele partidelor, la sfârşitul ştirii

Ieri, la Turneul Final WTA “Shiseido WTA Finals Shenzhen”, în afara partidelor de simplu din runda a doua a Grupei Violet (meciul 1 şi meciul 2) s-au disputat cele din runda a doua a Grupei Roşii în proba de dublu:

Elise Mertens (Belgia, 3) / Aryna Sabalenka (Belarus, 2) [1] – Hao-Ching Chan (11) / Latisha Chan (11) (ambele Taipei) [5] 7-6(5), 6-4 în 1h48′,
după ce Mertens / Sabalenka au salvat două mingi de set, atunci când serveau la 4-5, în prima manşă.

Timea Babos (Ungaria, 6) / Kristina Mladenovic (Franţa, 5) [3] – Anna-Lena Grönefeld (Germania, 10) / Demi Schuurs (Olanda, 16) [8] 7-5, 6-2 în 1h14′,
după ce Babos / Mladenovic au salvat două mingi de set, atunci când serveau la 4-5, în prima manşă.

Babos / Mladenoviccampioanele de la Roland Garros – au două victorii şi sunt calificate în semifinale.
Chan / Chan – 3 titluri Premier în 2019 – sunt eliminate [o victorii].
Mertens / Sabalenka [1 victorie] – campioanele de la US Open – pot încheia grupa şi pe primul loc, dacă le înving vineri pe Babos / Mladenovic şi se pot califica de pe locul 2 chiar dacă pierd, dar şi dacă Grönefeld / Schuurs [1 victorie] – fără titlu anul acesta, doar 5 finale – pierd la surorile Chan.
Grönefeld / Schuurs au nevoie pentru calificare de victorie în ultima rundă şi de înfrângerea echipei Mertens / Sabalenka.

Ordinea de joc de vineri, 1 noiembrie

*

Până atunci, astăzi se vor disputa partidele ultimei runde din Grupa Roşie la simplu şi Grupa Violet la dublu, după următoarea ordine de joc:

  • de la ora 10.00:

Barbora Krejcikova (14) / Katerina Siniakova (7) (ambele Cehia) [6] – Samantha Stosur (Australia, 15 WTA la dublu) / Shuai Zhang (China, 13) [7]

Palmares direct: 0-1

Stosur / Zhang au câştigat în sferturile Australian Open 2019: 7-6(2), 7-6(4).

Meci decisiv pentru determinarea celei de-a doua echipe care se va califica în semifinale.

  • nu mai devreme de ora 12.30:

Ashleigh Barty (Australia, 1 WTA) [1]Petra Kvitova (Cehia, 6) [6]

Palmares direct: 2-4

Credit Info: itftennis.com

  • nu mai devreme de ora 14.00:

Belinda Bencic (Elveţia, 7) [7]Kiki Bertens (Olanda, 10) [Alt]

Palmares direct: 0-3

Calculele calificării în Grupa Roşie

  • în continuare:

Su-Wei Hsieh (Taipei, 4) / Barbora Strycova (Cehia, 1) [2]Gabriela Dabrowski (Canada, 8) / Xu Yifan (China, 8) [4]

Palmares direct: 3-0

Meci fără miză, căci Hsieh / Strycova sunt deja calificate în semifinale şi Dabrowski / Xu sunt eliminate.

 

Ordinea de joc – 31.10 – Turneul Final WTA

Tablourile turneelor WTA

Galerie videoclipuri (2)
Rezumatele partidelor de dublu disputate ieri


LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.