WTA Seul 2019: Patricia Ţig a pierdut în optimile de finală

0
7

Patricia Ţig nu a reuşit să depăşească faza optimilor de finală (R16) ale turneului WTA International “KEB Hana Bank Korea Open”, care se dispută la Seul:

Paula Badosa (Spania, 88 WTA) – Patricia Ţig (124) [Q] 6-4, 6-2

Partida a durat 1h24′.
În primul set Patricia a ratat două mingi de break la 2-1, apoi Badosa a câştigat cu returul în ghemul 7 şi jucătoarea noastră nu a mai reuşit să egaleze, chiar dacă a mai avut o şansă de re-break la 3-5 şi încă 4 în ultimul joc.
Setul doi a început cu un schimb de break-uri, dar de la 2-2, Patricia nu a mai câştigat decât 4 puncte până la finalul partidei.

Patricia rămâne cu acumulările datorate promovării pe tabloul principal şi victoriei din primul tur, care o ajută să progreseze, începând de luni, printre primele 120 de jucătoare ale ierarhiei WTA.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!